Co powinnam wiedzieć przed zmniejszeniem piersi?

Zanim poddasz się zabiegowi, powinnaś wiedzieć kilka rzeczy. Po pierwsze, ważne jest, aby wybrać odpowiedniego chirurga. Ten właściwy będzie w stanie zmniejszyć Twoje piersi bezpiecznie i skutecznie. Ponadto, powinnaś znać linię nacięcia i środki ostrożności.

Procedura ambulatoryjna

Ambulatoryjna procedura zmniejszania piersi jest bezpieczną i skuteczną alternatywą dla inwazyjnych operacji. Zabieg jest zazwyczaj wykonywany w znieczuleniu ogólnym i wymaga dwóch do trzech godzin rekonwalescencji w szpitalu. Po zabiegu pacjentki mogą wrócić do domu tego samego dnia. Pacjenci mogą jednak zdecydować się na pozostanie na noc, aby zminimalizować dyskomfort i ból. Satysfakcja pacjentów z zabiegu ambulatoryjnego jest wysoka, a wyniki są długotrwałe.

Po zabiegu ambulatoryjnym, podtrzymujący biustonosz chirurgiczny jest zwykle noszony przez około tydzień. Nacięcia zostaną zamknięte bandażami lub opatrunkami. Lekarz może również zastosować bandaż elastyczny w celu zmniejszenia obrzęku – dane te są rezultatem dociekań specjalistów serwisu beauty-control.pl. Pacjentka otrzyma również szczegółowe instrukcje dotyczące pielęgnacji miejsca operacyjnego. Na dotknięte miejsce mogą zostać zaaplikowane leki, które pomogą w procesie gojenia.

Redukcja piersi, znana również jako mammoplastyka redukcyjna, ma na celu zminimalizowanie rozmiaru i wagi dużych, obwisłych piersi. Poprawia również wygląd piersi. Nadmiar tłuszczu, skóry i tkanki gruczołowej jest usuwany, tworząc bardziej przyjemny kontur i symetrię piersi. Ponadto zabieg pomaga wyeliminować obwisły i bolesny wygląd dużych piersi, który może prowadzić do braku pewności siebie.

Środki ostrożności

Przed poddaniem się zabiegowi zmniejszenia piersi ważne jest przeprowadzenie pełnego badania lekarskiego. Pozwoli to chirurgowi plastycznemu ocenić ogólny stan zdrowia i upewnić się, że jesteś wystarczająco zdrowa, aby poddać się operacji. On lub ona będzie również zrobić zdjęcia swoich piersi do odniesienia podczas operacji. Zdjęcia te mogą być również pomocne dla celów ubezpieczeniowych. Najważniejszą informacją przed zmniejszeniem piersi jest to, że zabieg ten nie zwiększy ryzyka zachorowania na raka piersi.

Podczas gdy większość kobiet decyduje się na zmniejszenie piersi ze względu na ból związany z dużymi piersiami, niektóre kobiety są również zawstydzone ich rozmiarem. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli mieszkają w klimacie, w którym temperatura jest wysoka przez cały rok. Ponadto duże piersi utrudniają kobietom ćwiczenia i udział w zajęciach cardio.

Ważne jest, aby odpowiednio wcześnie skontaktować się ze swoim ubezpieczycielem zdrowotnym, aby ustalić, czy operacja zostanie pokryta przez jego polisę. Pozwoli to uniknąć niespodziewanych kosztów po operacji. Wiele planów ubezpieczeń zdrowotnych pokrywa opłaty za laboratorium i anestezjologa. Ponadto, zapytanie o wszelkie inne koszty może pomóc w uniknięciu niespodzianek po zakończeniu operacji.

Czas rekonwalescencji po operacji zmniejszenia piersi zależy od zakresu operacji i Twojego naturalnego tempa gojenia. Jednak większość kobiet może wrócić do pracy lub normalnych zajęć w ciągu tygodnia lub dwóch po zabiegu. Pacjentki powinny mieć kogoś przy sobie przez pierwsze 24 godziny po operacji. Przez pierwszy miesiąc mogą nie być w stanie w pełni ćwiczyć. Okres rekonwalescencji chirurgicznej jest często bardzo nieprzyjemny, dlatego ważne jest, aby podzielić się z chirurgiem wszystkimi swoimi obawami i troskami.

Twoje ubezpieczenie pokryje zabiegi zmniejszenia piersi, gdy procedura jest medycznie konieczna. Będziesz jednak musiała przestrzegać pewnych procedur, które narzuca Twój ubezpieczyciel. Obejmują one dostarczenie lekarzowi zdjęć piersi, wzrostu i wagi oraz szczegółów dotyczących objawów związanych z powiększonymi piersiami. Ubezpieczyciel weźmie również pod uwagę ilość tkanki piersi, która zostanie usunięta. Dzięki wczesnemu porozumieniu się z ubezpieczycielem można uniknąć późniejszych kłopotów i bólu głowy.

Linie nacięć

Podczas operacji zmniejszenia piersi stosowane są dwa rodzaje linii nacięć. Jedna z nich jest wykonywana wzdłuż fałdu piersiowego, a druga wzdłuż fałdu pionowego piersi. Linie nacięć na załamaniu piersi są zwykle mniej widoczne. Nacięcia wzdłuż fałdu są również mniej zauważalne, ponieważ blizny będą raczej poziome niż pionowe.

Linie nacięć powstałe podczas operacji podniesienia piersi będą przez jakiś czas widoczne, ale z czasem zanikają i rozmywają się. Jeśli chcesz podnieść piersi w większym stopniu, linie nacięć będą głębsze. Wynika to z faktu, że chirurg będzie musiał usunąć tkankę nad otoczką i zmienić położenie brodawki sutkowej. Jeśli chciałabyś mieć mniejszy sutek, zabieg może obejmować usunięcie tkanki z sutka i przeszczepienie wolnego sutka.

Wybór chirurga

Przed wykonaniem zabiegu zmniejszenia piersi należy koniecznie wybrać chirurga, który posiada certyfikat board certified in plastic surgery. Chirurdzy plastyczni, którzy są certyfikowani, muszą spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące członkostwa. American Board of Plastic Surgery jest zarządem członkowskim American Board of Medical Specialties. Nie jest on przyznawany przez towarzystwa medyczne, ale chirurdzy, którzy zdecydują się na uczestnictwo, są członkami stowarzyszenia.

Chirurg, którego wybierzesz, powinien być doświadczony i mieć dobrą reputację. Ważne jest również, aby czuć się komfortowo ze swoim lekarzem. Powinnaś móc otwarcie mówić o swoich oczekiwaniach i pragnieniach. Chcesz również czuć, że chirurg nie jest dominujący lub sprawia, że czujesz się niekomfortowo.

Minimalny wiek do zmniejszenia piersi

Minimalny wiek do operacji zmniejszenia piersi zależy od konkretnej pacjentki, ale większość chirurgów plastycznych czeka, aż piersi będą w pełni dojrzałe i nie zmienią swojego rozmiaru w ciągu roku. Dla większości dziewcząt dzieje się to w wieku około 17 lub 18 lat. Istnieje jednak kilka przypadków, w których dopuszczalny jest wcześniejszy wiek.

Chociaż operacja może być skuteczna u młodszych pacjentek, wiąże się z wieloma zagrożeniami. Pierwszym z nich jest ryzyko wzrostu piersi. Podczas gdy chirurg nie może przewidzieć wzrostu piersi młodej kobiety, możliwe jest, że piersi będą nadal rosły, aż będą wymagały kolejnego zabiegu w przyszłości. Ponadto, większość firm ubezpieczeniowych wymaga, aby pacjent miał co najmniej 18 lat, gdy odbywa się operacja. Ważne jest, aby zrozumieć wszystkie zagrożenia związane z operacją i mieć realistyczne oczekiwania co do wyników.

Istnieje kilka powodów, dla których młodsza kobieta może chcieć poddać się operacji zmniejszenia piersi. Na przykład, może ona odczuwać ból w szyi i ramionach z powodu dużych piersi. Operacja może również pomóc jej w uczestniczeniu w zajęciach rekreacyjnych, takich jak sport. Może być zmuszona do unikania noszenia biustonosza ze względu na ciężar piersi, co powoduje dyskomfort i napięcie. Ponadto duży biust może powodować bóle pleców i ramion, a także podrażnienia pod fałdem piersi.

Zabieg jest najczęściej wykonywany u dojrzałych kobiet po pięćdziesiątce i sześćdziesiątce, chociaż niektórzy ubezpieczyciele wymagają, aby pacjentki miały co najmniej 16 lat. Jednak młodsze kobiety mogą nadal kwalifikować się do zmniejszenia piersi, jeśli ich rodzice wyrażą na to zgodę.

Podobne tematy