Czy zabieg zmniejszenia piersi odbywa się w znieczuleniu?

Zabieg zmniejszenia piersi jest doskonałą opcją dla kobiet, które cierpią z powodu bólu pleców, szyi i ramion. Może być przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym w szpitalu lub w ośrodku ambulatoryjnym. Przed wejściem na salę operacyjną otrzymasz leki wziewne oraz leki dożylne. Rurka do oddychania zostanie wprowadzona przez usta do tchawicy. Rurka ta jest podłączona do respiratora, aby zapewnić Państwu oddychanie podczas zabiegu. Chirurg wykona nacięcia w dwóch lub trzech piersiach.

Jest on wykonywany w znieczuleniu ogólnym

Znieczulenie ogólne jest stosowane, gdy pacjent jest nieprzytomny i nie może czuć ani poruszać się podczas zabiegu chirurgicznego – te dane są wynikiem pracy redakcji serwisu econeked.hu. Zwykle stosuje się go w przypadku długich lub bolesnych operacji. Wszystkie środki znieczulające są bardzo skuteczne w odrętwieniu ciała, uniemożliwiając sygnałom nerwowym dotarcie do mózgu. Lekarze specjaliści omawiają rodzaj znieczulenia, który będzie najbardziej skuteczny dla danego pacjenta. Określą, czy wymagana jest sedacja i jaki poziom znieczulenia będzie najbardziej komfortowy.

Istnieją powszechne efekty uboczne znieczulenia ogólnego. Niektórzy pacjenci odczuwają senność i dezorientację przez kilka godzin lub dni po zabiegu. Na szczęście te efekty uboczne są tymczasowe i zwykle ustępują w ciągu tygodnia. Inni pacjenci doświadczają nudności i bólu gardła, które mogą wymagać podania leków przed zabiegiem. Chociaż poważne reakcje na znieczulenie ogólne są rzadkie, zawsze należy je ujawnić anestezjologowi. Osoby z chorobami serca, płuc lub Alzheimera mogą doświadczyć bardziej znaczącej reakcji. Pacjenci z nadwagą lub palący papierosy mogą mieć większe szanse na wystąpienie poważnych problemów.

Znieczulenie ogólne to wywołany stan nieświadomości, w którym pacjent jest całkowicie nieświadomy bólu i odczuć. Jest ono stosowane do wykonywania bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, takich jak chirurgia ortopedyczna. Zabiegi chirurgiczne wykonywane w znieczuleniu ogólnym mogą pozostawić u pacjenta pamięć o zabiegu, ale nie może on pamiętać szczegółów operacji. Istnieje również możliwość, że pacjent może doświadczyć amnezji. Jest to jednak zwykle przejściowe i nie wpływa na wynik zabiegu.

Chociaż znieczulenie ogólne jest bezpieczne dla większości ludzi, wiąże się z pewnym ryzykiem. Nawet bardzo chorzy pacjenci mogą być bezpiecznie znieczuleni za pomocą znieczulenia ogólnego. Na każde sto tysięcy wykonanych zabiegów w tym znieczuleniu odnotowuje się tylko jeden zgon. Niemniej jednak ważne jest, aby zrozumieć, że znieczulenie ogólne ma skutki uboczne, a pacjenci są oceniane przed podaniem jakiegokolwiek rodzaju znieczulenia. Lekarz oceni czynniki ryzyka i wykona badanie fizyczne, aby upewnić się, że jesteś bezpieczny dla procedury.

Może być przeprowadzony w placówce ambulatoryjnej lub w szpitalu

Podczas gdy wiele kobiet uważa, że korzyści z poddania się operacji zmniejszenia piersi znacznie przewyższają jej niedogodności, są osoby, które są autentycznie świadome swojego rozmiaru. Duże piersi mogą powodować problemy zdrowotne, a także emocjonalne i społeczne. Duże piersi mogą powodować bóle pleców, wgłębienia w ramionach i wysypki pod piersiami. Niektóre kobiety są po prostu bardzo niepewne siebie z powodu rozmiaru swoich piersi. Na szczęście zabieg chirurgiczny może pomóc złagodzić te obawy. Zabieg zmniejszenia piersi usuwa nadmiar tkanki gruczołowej i skóry wokół sutka, dzięki czemu piersi stają się mniejsze i proporcjonalne.

Choć zabieg zmniejszenia piersi jest na ogół procedurą ambulatoryjną, niektóre osoby mają wykonywaną operację w szpitalu. W większości przypadków, zmniejszenie piersi jest wykonywane w znieczuleniu ogólnym, trwającym od trzech do czterech godzin. Możesz oczekiwać, że będziesz w szpitalu przez dwie do trzech godzin po operacji, ale prawdopodobnie będziesz potrzebowała kogoś, kto odwiezie Cię do domu następnego dnia po operacji. W zależności od chirurga, zabieg może być przeprowadzony w placówce ambulatoryjnej lub w szpitalu. W trakcie zabiegu pacjentka będzie poddana znieczuleniu ogólnemu, a sam zabieg może trwać od dwóch do pięciu godzin.

Podczas gdy szpital jest najbezpieczniejszą opcją dla zmniejszenia piersi, placówka ambulatoryjna oferuje bardziej spersonalizowaną opiekę. Zazwyczaj koszt zabiegu w warunkach ambulatoryjnych jest niższy niż w warunkach szpitalnych. Jednak w placówce ambulatoryjnej wymagany jest ktoś, kto odwiezie Cię do domu tego samego dnia po zabiegu. Tak więc, najlepiej jest sprawdzić z lekarzem, zanim wybierzesz metodę, którą preferujesz.

Jeśli nie jesteś pewien, czy musisz poddać się zabiegowi, Twój ubezpieczyciel prawdopodobnie go pokryje. Aby otrzymać zabieg, należy przedstawić ubezpieczycielowi odpowiednią dokumentację dotyczącą podstawowych problemów zdrowotnych, w tym rodzaju dolegliwości i nasilenia dyskomfortu fizycznego. List konieczności medycznej jest niezbędny w większości przypadków, ponieważ wykazuje potrzebę procedury.

Może złagodzić wieloletni ból pleców, ramion i szyi

Ciężkie, nieporęczne piersi mogą powodować silny ból pleców, ramion i szyi. Ciężkie piersi mogą zwisać poniżej poziomu żeber, co wpływa na mięśnie górnej i dolnej części pleców. Fizykoterapeuci i chiropraktycy są świadomi związku pomiędzy rozmiarem piersi a bólem pleców. Fizykoterapeuta może zdiagnozować postawę pacjenta i omówić opcje redukcji piersi. Niektóre plany ubezpieczeniowe mogą nawet pokryć koszt tego zabiegu.

Nadmierne piersi mogą powodować ból szyi i pleców, ponieważ obciążają mięśnie szyi. Wybrzuszone dyski w kręgosłupie mogą również wpływać na nerwy czuciowe. Na szczęście zabieg zmniejszenia piersi może złagodzić przewlekły ból pleców, ramion i szyi poprzez zmniejszenie rozmiaru piersi do proporcjonalnej wielkości. Zabieg ten przywraca również prawidłową postawę ciała. Chociaż zmniejszenie piersi nie eliminuje przyczyn bólu pleców i szyi, jest często doskonałym wyborem dla wielu kobiet cierpiących z powodu bólu pleców, szyi lub ramion.

Chociaż zabieg zmniejszenia piersi może złagodzić wieloletnie bóle szyi, ramion i pleców, wiąże się z pewnym ryzykiem. Ponieważ badania nie są randomizowane i słabo kontrolowane, istnieje znaczne ryzyko stronniczości w interpretacji. Ponadto, nie wykazuje wyraźnej zależności “dawka-odpowiedź”. Badania nie obejmują również kobiet, które miały redukcję piersi i po niej nadal odczuwały ulgę w bólu.

Można ją bezpiecznie i komfortowo wykonać w znieczuleniu

Zmniejszenie piersi jest częstym zabiegiem wykonywanym w klinice lub jako procedura ambulatoryjna. Chociaż większość pacjentek może wrócić do domu tego samego dnia, niektóre zdecydują się na pozostanie na noc w szpitalu w celu rekonwalescencji. Pacjentki mogą mieć w domu małe dzieci lub mieszkać same i nie mieć towarzysza, który mógłby się nimi opiekować podczas zabiegu. Podczas gdy ból związany z redukcją piersi jest minimalny, pacjentki powinny spodziewać się pewnego dyskomfortu po zabiegu. Niektóre kobiety mogą również doświadczyć tymczasowej utraty możliwości karmienia piersią.

Operacja ta polega zazwyczaj na przesunięciu brodawki i otoczki każdej z piersi. W przypadku zbyt dużej brodawki może zostać użyty wolny przeszczep sutka. Chirurg usunie nadmiar tkanki gruczołowej i tłuszczu i stworzy nowy kontur piersi. Nacięcia są zamykane za pomocą szwów lub taśmy chirurgicznej. Pacjentki powinny zaplanować, że po zabiegu będą musiały opuścić kilka dni pracy i skontaktować się z chirurgiem w sprawie leczenia bólu.

Przed zabiegiem chirurg zmierzy rozmiar Twoich piersi i omówi cele, jakie masz przed zabiegiem. Chirurg wykona również zdjęcia piersi na potrzeby ubezpieczenia. Przed zabiegiem może być wykonane badanie piersi i mammografia, aby upewnić się, że wszystko będzie w porządku. Pacjenci są zachęcani do omówienia z chirurgiem swojej historii medycznej, w tym nawyków palenia i stanu skóry. Podczas zabiegu chirurg przesunie również brodawkę i otoczkę na wyższy poziom. W idealnym przypadku otoczka będzie wyrównana z fałdem pod piersiami.

Po zmniejszeniu piersi pacjentki będą musiały wziąć kilka dni wolnego od pracy. Niektóre pacjentki mogą odczuwać mdłości lub ból piersi. Pielęgniarka poda leki przeciwbólowe, które pomogą złagodzić te objawy. Następnie pacjentki mogą zostać wypisane ze szpitala lub przeniesione do pokoju, w którym zostaną na noc. Może być również wymagane noszenie biustonosza chirurgicznego. Większość kobiet będzie mogła wrócić do pracy i aktywności społecznej w ciągu kilku tygodni. Jednak powinnaś ograniczyć swoją aktywność, dopóki nie będziesz miała wystarczająco dużo energii, aby wznowić normalne czynności.

Podobne tematy