Czy zabieg zmniejszenia piersi zmniejsza bolesność piersi?

Zabieg zmniejszenia piersi to operacja mająca na celu zmianę kształtu piersi. Polega na usunięciu nadmiaru tkanki gruczołowej i skóry. Zabieg może trwać od 3 do 4 godzin i wymaga od 2 do 3 godzin czasu rekonwalescencji w szpitalu. Po zabiegu należy dbać o siebie w domu.

Operacja zmiany kształtu piersi

Bolesność piersi jest nieuniknioną częścią operacji, ale można ją zminimalizować dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Twój chirurg może przepisać leki, aby zmniejszyć dyskomfort. Większość pacjentek jest w stanie wrócić do pracy lub aktywności społecznej w ciągu tygodnia lub dwóch od zabiegu. Należy jednak unikać kontaktu fizycznego z piersiami przez co najmniej sześć tygodni. W tym czasie zalecany jest również biustonosz chirurgiczny.

Chirurg wykona nacięcie wokół otoczki, która znajduje się po wewnętrznej stronie piersi. Następnie usunie nadmiar tkanki i sutka, a pozostałą skórę zamknie taśmą chirurgiczną lub szwami. Blizny są najbardziej widoczne w ciągu pierwszego roku po operacji, ale z czasem zanikają – sekcja ta jest wynikiem pracy redakcji portalu piekniejszastronazycia.pl. Podczas konsultacji chirurg omówi również Twoje oczekiwania wobec nowych piersi i upewni się, że będą one harmonizować z Twoim nowym kształtem ciała.

Usunięcie nadmiaru skóry i tkanki gruczołowej

Podczas operacji zmniejszenia piersi chirurg plastyczny wykona nacięcia wokół otoczki i pod piersią, aby usunąć nadmiar tkanki. Następnie zmieni położenie sutka i otoczki i zamknie pozostałą skórę za pomocą szwów lub taśmy chirurgicznej. W niektórych przypadkach chirurg usunie również brodawkę sutkową. Ogólnie rzecz biorąc, sutek odrośnie w nowej pozycji. W tym okresie piersi pozostają zdrętwiałe.

Operacja zmniejszenia piersi może zmniejszyć bolesność i dyskomfort piersi. Podczas zabiegu chirurg plastyczny usunie nadmiar skóry i tkanki gruczołowej z piersi. Procedura może również obejmować liposukcję złogów tłuszczu, które zgromadziły się w piersiach. Chirurg plastyczny omówi z Tobą, co będzie najlepsze dla Twoich konkretnych celów.

Czas rekonwalescencji

Okres rekonwalescencji po zabiegu zmniejszenia piersi różni się w zależności od pacjentki. W większości przypadków kobiety będą mogły wrócić do pracy lub normalnych zajęć w ciągu około dwóch tygodni. Lekarz dokładnie wyjaśni proces rekonwalescencji i upewni się, że rozumiesz, czego możesz się spodziewać. Wizyta kontrolna jest niezbędna, aby ocenić Twoje postępy.

W pierwszym tygodniu po zabiegu wystąpi obrzęk i ból. Będziesz również zobowiązana do noszenia biustonosza chirurgicznego. Opatrunek zostanie usunięty w ciągu 10 dni. Twój chirurg użyje szwów, które z czasem się rozpuszczą. Po zdjęciu opatrunku należy nosić biustonosz chirurgiczny przez co najmniej cztery tygodnie. Po tym okresie będzie można powrócić do normalnych czynności i zazwyczaj można normalnie pracować i chodzić do szkoły.

Powikłania

Istnieje kilka powikłań związanych z operacją zmniejszenia piersi. Chociaż są one rzadkie, mogą obejmować ból i dyskomfort oraz asymetrię. Operacja może nie być idealna dla każdej kobiety i należy oczekiwać, że wyniki będą się zmieniać z czasem. Może być również konieczne umówienie się na wizyty kontrolne po kilku tygodniach. Przez około miesiąc po zabiegu należy unikać intensywnej aktywności fizycznej. Operacja jest stresująca pod względem emocjonalnym i fizycznym, dlatego ważne jest, aby przed zabiegiem omówić wszelkie obawy z chirurgiem.

Chociaż operacja zmniejszenia piersi może poprawić Twoją samoocenę, wiąże się z nią pewne ryzyko. Na przykład istnieje możliwość, że będziesz odczuwać przewlekły ból szyi, ramion lub pleców. Możesz również doświadczyć podrażnienia skóry i bólu. Być może będziesz musiał wziąć kilka tygodni wolnego od pracy, aby całkowicie wyzdrowieć.

Blizny po nacięciach

Ból piersi po operacji może być w pewnym stopniu zmniejszony przez blizny po nacięciach wykonane podczas operacji zmniejszenia piersi. Zazwyczaj blizny te są niewielkie i pojawiają się w postaci uniesionej, a z czasem bledną. Jednak niektóre blizny mogą pozostać do 18 miesięcy. Linie nacięć po operacji zmniejszenia piersi mogą być widoczne jeszcze przez kilka miesięcy po zabiegu. Pomimo ich obecności, blizny po operacji zmniejszenia piersi nie są bolesnym ani szpecącym doświadczeniem.

Podczas zabiegu zmniejszania piersi chirurg plastyczny wycina nacięcia w tkance piersi, podczas gdy Ty jesteś jeszcze w stanie uspokojenia. Linie nacięć będą się różnić w zależności od Twojej unikalnej anatomii i pożądanej redukcji. Pozostałe linie będą widoczne, ale nie są zauważalne pod ubraniem. Podczas tego zabiegu chirurg zmieni położenie sutka, aby zmniejszyć rozmiar piersi. Następnie użyje on szwów umieszczonych głęboko w tkance piersi, aby utrzymać Twoje nowe, mniejsze piersi na miejscu. Chirurg plastyczny zamknie linie nacięć taśmą chirurgiczną lub klejem do skóry. Po zabiegu, linie nacięć z czasem zanikają.

Koszt

Chociaż dokładny koszt operacji zmniejszenia piersi jest różny, przeciętny koszt zabiegu wynosi od 8000 do 9000 dolarów. Całkowity koszt obejmuje honorarium chirurga plastycznego, opłaty za znieczulenie i wszelkie inne opłaty, które mogą być konieczne do przeprowadzenia zabiegu. Dodatkowo, niektóre plany ubezpieczeń zdrowotnych mogą pokryć część procedury.

Chirurg przeprowadza operację zmniejszenia piersi poprzez wykonanie nacięć wzdłuż wcześniej zaznaczonych linii. Następnie usunięty zostanie nadmiar skóry, tłuszczu i tkanki gruczołowej. Sutki i otoczki zostaną podniesione do nowej pozycji. Szwy zewnętrzne i wewnętrzne zamkną nacięcia. Chirurg może również umieścić w każdej piersi dren chirurgiczny w celu odprowadzenia wody po zagojeniu się piersi.

Podobne tematy