Ile tkanki jest usuwane podczas redukcji piersi?

Ilość tkanki usuniętej podczas redukcji piersi zależy od wielu czynników, w tym od ogólnego kształtu ciała i biustonosza, który obecnie nosisz. W większości przypadków redukcja może zmniejszyć rozmiar piersi o jeden rozmiar miseczki, ale może być konieczne usunięcie większej lub mniejszej ilości tkanki, aby uzyskać miseczkę C, o której zawsze marzyłaś. Aby wiedzieć, czego można się spodziewać po zmniejszeniu piersi, najlepiej umówić się na konsultację z chirurgiem plastycznym.

Technika odwróconej litery T

Odpowiedź zależy od pacjentki. Przeciętna redukcja piersi może zmienić rozmiar miseczki o jeden rozmiar lub więcej. Liczba usuniętych cc będzie różna, w zależności od budowy ciała pacjentki, rozmiaru stanika i chirurga. Na przykład kobieta z biustem DD/DDD może potrzebować więcej niż 325 centymetrów, aby osiągnąć miseczkę C. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się dokładnie, jaki rozmiar powinnaś mieć po operacji, jest konsultacja z chirurgiem plastycznym.

Technika pozioma zmniejsza rozmiar piersi za pomocą nacięcia wzdłuż fałdu podramiennego – te dane są wynikiem wysiłku specjalistów strony Ogrodowe porady. Podnosi ona sutek i otoczkę i jest idealna dla kobiet, które chcą zmniejszyć rozmiar piersi o kilka rozmiarów miseczki. Ta metoda ma krótszy okres rekonwalescencji, a blizny są prawie niewidoczne. Większość pacjentek wraca do normalnej aktywności w ciągu trzech do siedmiu dni po zabiegu. Blizny są minimalne, a nacięcia goją się w obrębie półkuli piersi.

Liposukcja to kolejna opcja zmniejszenia piersi. Chirurg wykonuje małe nacięcia na piersiach, a następnie wstrzykuje roztwór przyspieszający zabieg i zmniejszający krwawienie. Podczas tego procesu pacjentka jest pod znieczuleniem ogólnym. Gdy roztwór znajdzie się w piersiach, wprowadza się do nich kaniulę i przez nią usuwa się tłuszcz. Ilość usuniętego tłuszczu zależy od pożądanej redukcji, a kaniula jest usuwana po usunięciu wystarczającej ilości tłuszczu.

Nacięcie lizaka

W operacji zmniejszenia piersi usuwa się z nich nadmiar tłuszczu, skóry i tkanki gruczołowej. W zależności od anatomii dostępne są różne techniki chirurgiczne, w tym nacięcie lizakowe, które przebiega wokół otoczki. Technika zmniejszania piersi za pomocą kotwicy jest najlepsza w przypadku znacznego zmniejszenia rozmiaru biustonosza. Chirurg usunie nadmiar skóry i tłuszczu z Twoich piersi i pozostawi mniejszą bliznę.

Liposukcja to kolejna opcja zmniejszenia rozmiaru piersi. Zabieg ten polega na wykonaniu małych nacięć na skórze i użyciu cienkiej rurki podłączonej do próżni w celu usunięcia nadmiaru tłuszczu i tkanki z piersi. Liposukcja jest najlepsza w przypadku niewielkich redukcji w umiarkowanych i dużych miseczkach oraz u kobiet z elastyczną skórą. W przypadku umiarkowanych redukcji i zauważalnych zwiotczeń, lepszym rozwiązaniem może być liposukcja pionowa. Operacja usunie nadmiar tłuszczu i tkanki z piersi, jednocześnie podnosząc pierś.

Podobne tematy