Jak można zmniejszyć i podnieść piersi?

Większość kobiet, które poddają się operacji zmniejszenia piersi, zgłasza poczucie ulgi i wolności. Rezultaty są natychmiastowe, lżejsze i mniejsze, a z czasem będą się nadal zmieniać. Zniknie również fizyczny dyskomfort związany z ciężkimi piersiami. W rzeczywistości, operacja zmniejszenia piersi ma najwyższy wskaźnik zadowolenia ze wszystkich zabiegów kosmetycznych.

Liposukcja ciała

Liposukcja ciała to zabieg chirurgiczny, który usuwa tłuszcz z ciała, w tym z piersi. Proces polega na wykonaniu małych nacięć w skórze i użyciu podciśnienia do usunięcia nadmiaru tłuszczu i tkanki. Najlepiej stosować go w przypadku niewielkich redukcji, a także u osób, których skóra jest wiotka. Procedura ta może również pomóc w redukcji tłuszczu z górnej części pleców. Chociaż może pojawić się z pewnymi skutkami ubocznymi, takimi jak siniaki, długoterminowe efekty zwykle rekompensują ryzyko.

Głównym powodem, dla którego kobieta zdecydowałaby się na liposukcję w celu redukcji piersi, jest waga i ból, które powoduje pełny zestaw piersi. Podczas zabiegu usuwane są setki mililitrów tłuszczu, co zmniejsza ciężar i nacisk na klatkę piersiową, plecy i szyję.

Chociaż redukcja piersi jest często wykonywana w celach kosmetycznych, jest również stosowana ze względów medycznych – część ta została skonstruowana przez redaktorów serwisu autotempo.sk. Duże piersi mogą powodować bóle pleców, szyi i ramion, a także problemy z postawą. Mogą również utrudniać znalezienie ubrań, które pasują. Ponadto, kobiety z dużymi piersiami mogą mieć potówki lub wysypki pod piersiami, co może przyczynić się do złego stanu zdrowia.

Liposukcja ciała może zmniejszyć i podnieść piersi za pomocą specjalistycznego urządzenia ssącego zwanego kaniulą. Kaniula działa poprzez szybkie wibracje tkanki pod skórą, aby rozbić komórki tłuszczowe. Po usunięciu tłuszczu, piersi w naturalny sposób uniosą się, wykorzystując elastyczność skóry. Zabieg ten jest bezpieczny, mało inwazyjny i wymaga jedynie ogólnego znieczulenia. Większość kobiet jest w stanie wrócić do swoich normalnych zajęć już następnego dnia.

Innym zabiegiem, który może zmniejszyć i podnieść piersi jest liposukcja piersi. Chirurg wprowadzi pod skórę małą kaniulę, aby usunąć nadmiar tłuszczu. Jest to mało inwazyjny zabieg, który najlepiej sprawdza się u kobiet, które mają więcej tłuszczu niż tkanki gruczołowej. Oprócz zmniejszenia rozmiaru piersi, liposukcja może również skorygować nieprawidłowości i przywrócić piersiom młodzieńczy i atrakcyjny wygląd.

Zabieg jest doskonałą opcją dla każdego, kto chce konturować swoje ciało i poprawić jego wygląd. Może pomóc Ci wyeliminować uporczywe kieszenie tłuszczu i uzyskać ciało, o którym zawsze marzyłaś. Jest to mało inwazyjna procedura, która poprawi Twój wygląd i zmniejszy ryzyko powikłań.

Redukcja piersi

Redukcja piersi jest dobrą opcją dla każdej kobiety, która czuje się niekomfortowo ze swoimi zbyt dużymi piersiami. Nawet kobiety o mniejszych rozmiarach miseczek mogą odczuwać dyskomfort, zwłaszcza podczas ćwiczeń. Na szczęście zabiegi chirurgiczne mogą zmniejszyć dyskomfort dzięki zastosowaniu ukierunkowanych technik. Kobiety mogą również cieszyć się lepszym zakresem ruchu po operacji. Proces chirurgiczny może pomóc Ci odzyskać pewność siebie.

Operacja zmniejszenia piersi jest powszechnym zabiegiem, który polega na usunięciu nadmiaru skóry i zmianie kształtu piersi. Nacięcia chirurgiczne umieszczane są wzdłuż fałdu piersiowego i wokół otoczki. Przez te nacięcia chirurg usuwa tłuszcz i tkankę. Efektem jest bardziej młodzieńczy i jędrny wygląd.

Zabieg chirurgiczny może trwać około 3-4 godzin. Chirurg usunie nadmiar objętości i stworzy estetyczny kontur, zamykając ostrożnie ranę, aby zminimalizować blizny. Niektórzy pacjenci mogą wymagać bardziej skomplikowanej operacji, obejmującej usunięcie brodawki sutkowej i otoczki. Sutek zostanie wówczas ponownie przyłączony.

Drugą częścią zabiegu jest lifting, który napina skórę wokół nowo zredukowanej tkanki. Dzięki temu nowe, mniejsze piersi wyglądają bardziej naturalnie. Ponadto operacja podniesienia piersi zmniejsza zwiotczenie, które występuje po redukcji piersi. Jest to częste u kobiet, które przeszły znaczną utratę wagi i mają luźną skórę.

Przed przeprowadzeniem jakiegokolwiek zabiegu chirurgicznego pacjenci powinni omówić z chirurgiem całą swoją historię medyczną i oczekiwania. Zapewni to, że rozumieją ryzyko i korzyści związane z zabiegiem. Ponadto, powinny poinformować chirurga o wszelkich lekach, które mogą przyjmować lub operacjach, które miały w przeszłości. Chirurg będzie również zbadać piersi i określić, czy są one dobre dopasowanie do procedury, które rozważają. Lekarz może nawet zrobić zdjęcie piersi do dokumentacji medycznej.

Przed poddaniem się operacji pacjent powinien skontaktować się ze swoim ubezpieczycielem w celu omówienia kosztów. Niektóre firmy ubezpieczeniowe pokrywają koszty badań laboratoryjnych i anestezjologów. Warto zapytać o te koszty przed zabiegiem, aby potem nie było przykrych niespodzianek.

Podniesienie piersi

Podniesienie piersi nie zastępuje redukcji, ale jest zabiegiem wtórnym, który napina skórę wokół zredukowanej tkanki. Dzięki temu piersi znów wyglądają naturalnie i młodo. Podniesienie piersi to opcja dla osób z dużymi, ciężkimi piersiami, które nie utrzymują już swojej masy ciała lub czują się niekomfortowo.

Rozważając podniesienie piersi, powinnaś omówić z chirurgiem swoją historię medyczną. Powiedz mu o wszelkich wcześniejszych operacjach lub przyjmowanych lekach. Chirurg następnie zbada Twoje piersi. Proces ten jest ważny, ponieważ jakość napięcia skóry będzie miała wpływ na jakość liftingu. Dobry ton skóry pomoże piersiom zachować jędrność po zabiegu, a chirurg zrobi zdjęcia, aby udokumentować wyniki.

Operacja jest zazwyczaj zabiegiem ambulatoryjnym, a czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Zabieg trwa około dwóch do trzech godzin i większość kobiet może wrócić do domu tego samego dnia. Po operacji wymagane jest kilka dni odpoczynku i przyjmowanie leków przeciwbólowych przepisanych przez chirurga. Nacięcia są zwykle zamykane taśmą chirurgiczną lub klejem do skóry.

Operacja podniesienia piersi pozostawi na piersiach widoczne blizny, które jednak zbledną w ciągu jednego lub dwóch lat. Jeśli jednak proces gojenia jest słaby, blizny będą szerokie i grube. Jednak zazwyczaj nie są one zauważalne podczas noszenia stanika lub kostiumu kąpielowego. Dodatkowo operacja nie zmieni rozmiaru Twoich piersi, ale sprawi, że będą one jędrniejsze i bardziej okrągłe.

Operacja podniesienia piersi polega na usunięciu nadmiaru skóry i zmianie położenia brodawki sutkowej i otoczki, aby uzyskać jędrniejsze i młodziej wyglądające piersi. Zabieg jest zwykle wykonywany jako procedura ambulatoryjna, w znieczuleniu ogólnym. Twój chirurg określi najlepszą technikę na podstawie fizycznych cech Twoich piersi.

Operacja podniesienia piersi wymaga nacięcia wokół otoczki i w fałdzie podramiennym. Chirurg usunie nadmiar skóry i zmieni kształt piersi, aby nadać im kształt “lizaka”.

Zabieg łączony

Chirurg plastyczny może wykonać zabieg łączony na piersiach w celu usunięcia zbędnej tkanki i jednoczesnego podniesienia piersi. W wyniku operacji uzyskuje się mniejszy, bardziej estetyczny kształt. Może również sprawić, że kobieta poczuje się bardziej komfortowo i pewnie. Będzie ona mogła nosić szerszy zakres ubrań i łatwiej wykonywać ćwiczenia.

Pierwszym etapem zabiegu jest usunięcie nadmiaru skóry z piersi. Drugi krok polega na umieszczeniu brodawki sutkowej w bardziej wyprostowanej pozycji. Ta technika chirurgiczna zmniejsza rozmiar piersi, poprawia ich jędrność i nadaje pacjentce młodszy wygląd. Ten rodzaj operacji wykonywany jest przez dwa nacięcia, które biegną od otoczki do fałdu podramiennego.

Zabieg łączony przywraca piersiom młodzieńczy wygląd poprzez usunięcie nadmiaru skóry i dopasowanie tkanki piersi do lepszego kształtu. Może być również połączony z zabiegiem powiększania piersi. W zabiegu łączonym zmniejszenia i podniesienia piersi najpierw usuwa się nadmiar skóry, a następnie w miejscu pozostawionym przez poprzedni zabieg umieszcza się implanty piersi.

Zabieg łączony jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą poprawić swój wygląd. Przywróci on młodzieńczy kształt ich piersi i przywróci im pełną objętość. Rekonwalescencja po zabiegu jest stosunkowo szybka, a pacjentki mogą wrócić do pracy już po siedmiu do dziesięciu dniach. Połączony zabieg zmniejszenia i podniesienia piersi jest zwykle wykonywany w warunkach ambulatoryjnych.

Dr Roach uważnie wysłucha Pani obaw i celów przed omówieniem opcji zabiegu. Wyjaśni różne alternatywy dostępne dla Ciebie i pomoże Ci zdecydować, która procedura jest najlepsza dla Twoich potrzeb i wyglądu. Upewni się, że otrzymasz indywidualną opiekę podczas całego procesu. Dzięki temu uzyskasz najlepsze możliwe rezultaty.

Kombinowane zabiegi na piersiach wymagają więcej planowania niż pojedyncze zabiegi. Chirurg omówi z Tobą wszystkie zalety i wady każdej z procedur i pomoże Ci zdecydować, która z nich jest dla Ciebie odpowiednia.

Podobne tematy