Kiedy należy zdecydować się na operację zmniejszenia piersi?

Zanim zdecydujesz się na poddanie się operacji zmniejszenia piersi, powinnaś zrozumieć, na czym polega zabieg i czego możesz się spodziewać. Zabieg ten jest zazwyczaj wykonywany w chłodniejszych miesiącach, kiedy na zewnątrz nie jest tak gorąco. Oznacza to, że możesz nosić bardziej obszerną odzież, która ochroni Cię przed słońcem i zminimalizuje wygląd blizny chirurgicznej. Przed zabiegiem powinnaś być również zbliżona do swojej pożądanej wagi. Jeśli później schudniesz, wyniki operacji mogą nie być tak pożądane jak początkowo. Ponadto poród lub ciąża mogą zmienić kształt piersi.

Odwrócona-T operacja zmniejszenia piersi

Przed podjęciem decyzji o metodzie operacji zmniejszenia piersi pacjentki powinny skonsultować się z lekarzem, aby omówić swoje osobiste obawy dotyczące zdrowia i wyglądu. Chirurg określi najlepsze podejście do zmniejszenia rozmiaru piersi w oparciu o styl życia i obawy. Operacja zmniejszenia piersi w kształcie odwróconej litery T wymaga nacięcia wzdłuż dolnego fałdu piersi – informacja ta jest wzięta od redaktora serwisu borntotravel.pl. W przeciwieństwie do pionowych operacji zmniejszenia piersi, blizny związane z tym zabiegiem są minimalne i często mogą być zakryte przez ubranie.

Podczas operacji zmniejszenia piersi w kształcie odwróconej litery T nacięcia są wykonywane wzdłuż fałdu piersi i wokół otoczki. Ta metoda jest odpowiednia dla pacjentów, którzy chcą mieć dużą redukcję bez nadmiernego zwiotczenia. Po operacji chirurg może potrzebować umieścić rurki drenażowe lub zszyć piersi. Pacjentki będą musiały wziąć co najmniej tydzień wolnego od pracy i odbyć kilka wizyt kontrolnych.

Nacięcia mają tendencję do gojenia się z czasem. Ostateczny wygląd blizny zależy jednak od tego, jak dobrze zagoją się nacięcia. Pacjenci mogą wrócić do pracy po około tygodniu, a pełna aktywność fizyczna może być przywrócona po sześciu do ośmiu tygodniach. Pacjenci powinni dodatkowo odpoczywać i delikatnie spacerować, aby wspomóc proces gojenia.

Po operacji na nacięcia nakładane są opatrunki. Lekarz może również założyć bandaż elastyczny w celu zmniejszenia obrzęku. Pacjentki mogą również wymagać noszenia biustonosza podtrzymującego, aby ułatwić gojenie się piersi. Pod skórą może zostać tymczasowo umieszczona mała rurka, aby odprowadzić nadmiar płynu z organizmu.

Przed operacją lekarz wyjaśni Ci, jak przygotować się do zabiegu. Powinnaś wziąć prysznic na noc przed zabiegiem i umyć obszar chirurgiczny mydłem antybakteryjnym. Należy również poinformować lekarza o przyjmowaniu jakichkolwiek leków, które mogą powodować podrażnienia. Jeśli w przeszłości występowała u Ciebie wrażliwość skóry, lekarz przepisze Ci lek przeciwzapalny. Ponadto, należy rzucić palenie co najmniej sześć tygodni przed zabiegiem. Jeśli nie jesteś w stanie rzucić palenia, lekarz może odroczyć operację do czasu powrotu do zdrowia.

Po zabiegu można spodziewać się pobytu w szpitalu przez kilka dni. Zostaniesz uspokojony za pomocą środków dożylnych i będziesz miał zdrętwiały brzuch. Po operacji może Pani odczuwać pewien dyskomfort, ale ból powinien być możliwy do opanowania. Możesz również otrzymać tabletki przeciwbólowe, aby kontrolować obrzęk i bóle mięśni. Podczas zabiegu i po nim podawane są antybiotyki, aby zapobiec infekcji.

Liposukcja

Liposukcja to zabieg chirurgiczny, który redukuje złogi tłuszczu w piersiach. Jej zalety to mniejsze blizny, krótszy czas rekonwalescencji i mniejszy ból. Jednak może nie być odpowiedni dla każdej kobiety. Usuwa ona mniej tkanki niż standardowe zmniejszenie piersi i może spowodować większe zwiotczenie.

Zabieg może być wykonany jako procedura ambulatoryjna, choć częściej wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym. Ogólnie rzecz biorąc, trwa trzy do czterech godzin, aby zakończyć i wymaga dwóch do trzech godzin odzysku w szpitalu. Następnie pacjenci mogą wrócić do domu i kontynuować swoje normalne codzienne czynności.

Jeśli rozważasz operację zmniejszenia piersi, być może zastanawiasz się, czy liposukcja jest dla Ciebie odpowiednia. Ten mało inwazyjny zabieg polega na wykonaniu małych nacięć wokół otoczki i wzdłuż fałdu piersiowego. Jest on najlepszy dla kobiet w wieku 30 i 40 lat, które chciałyby mieć bardziej zrównoważony rozmiar piersi. Zabieg ten eliminuje również nadmiar skóry i tkanki wokół sutka.

Podczas konsultacji, Twój chirurg weźmie wyczerpujący wywiad medyczny i przeprowadzi badanie fizyczne. Wykona również zdjęcie Twoich piersi i omówi Twoje cele chirurgiczne. Omówi również możliwe ryzyko i powikłania, których możesz się spodziewać po tym zabiegu. Ważne jest, aby omówić swoją historię medyczną z chirurgiem i omówić swoje emocjonalne problemy z piersiami z nimi.

Liposukcja stała się jedną z najczęstszych procedur chirurgii plastycznej w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Wynika to w dużej mierze z jej skuteczności i użyteczności. Wcześniej jedynym sposobem na usunięcie złogów tłuszczowych była otwarta lipektomia, która wiązała się ze znacznym ryzykiem i powstawaniem znacznych blizn. Liposukcja oferuje znacznie skuteczniejszy sposób usuwania złogów tłuszczu bez znacznych blizn.

Chociaż czas rekonwalescencji zależy od konkretnego zabiegu i celów leczenia, pacjenci mogą zazwyczaj wrócić do pracy w ciągu tygodnia od zabiegu. Mogą jednak potrzebować dodatkowego czasu, zanim będą mogli wznowić intensywną aktywność fizyczną.

Nacięcia wykonywane w znieczuleniu ogólnym

Operacja zmniejszenia piersi jest powszechnym zabiegiem chirurgii kosmetycznej, a nacięcia są zwykle wykonywane w znieczuleniu ogólnym. Chirurg wykonuje nacięcia w piersi, a następnie usuwa nadmiar tkanki, aby zmniejszyć jej rozmiar. Następnie skóra zostaje zamknięta szwami. Większość kobiet wraca do domu tego samego dnia po operacji.

Po operacji zmniejszenia piersi kobieta może odczuwać dyskomfort. Zabieg polega na wykonaniu kilku małych nacięć. Pierwsze z nich umieszczane jest wokół otoczki. Drugie nacięcie znajduje się pod piersią. Następnie chirurg usuwa nadmiar tkanki, zmienia położenie sutka i zamyka pozostałą skórę za pomocą szwów i taśmy chirurgicznej. W niektórych przypadkach konieczne może być usunięcie lub wymiana brodawki sutkowej i otoczki. Podczas zabiegu zazwyczaj umieszczany jest dren, który zbiera nadmiar krwi.

Czas powrotu do zdrowia po operacji zmniejszenia piersi zależy od zakresu zabiegu i naturalnego tempa gojenia się pacjentki. Niektóre pacjentki są w stanie chodzić już kilka dni po operacji. W tym czasie ważna jest obecność odpowiedzialnej osoby dorosłej, która pomoże w ubieraniu się i poruszaniu. Pacjentki zazwyczaj zgłaszają wzrost pewności siebie po zabiegu.

Operacja zmniejszenia piersi jest zazwyczaj wykonywana jako zabieg ambulatoryjny. Pacjentki są uspokajane za pomocą znieczulenia ogólnego, aby zapobiec odczuwaniu bólu podczas zabiegu. Po znieczuleniu ogólnym chirurg kosmetyczny usuwa nadmiar tkanki i przesuwa kompleks sutek/areola do bardziej proporcjonalnej pozycji. Chirurg zamyka nacięcia za pomocą rozpuszczalnych szwów.

Operacja zmniejszenia piersi jest ważnym zabiegiem chirurgicznym. Zabieg trwa zazwyczaj od trzech do czterech godzin, a jego efektem są mniejsze piersi. Czas rekonwalescencji może wynosić od kilku godzin do kilku tygodni. Pacjenci mogą potrzebować krótkiego pobytu w szpitalu. Operacja może trwać od dwóch do czterech godzin, w zależności od złożoności przypadku.

Podczas operacji zmniejszenia piersi wykonywane są trzy nacięcia. Pierwsze nacięcie przebiega wokół otoczki. Drugie nacięcie przebiega pod brodawką sutkową. Trzecie nacięcie przebiega zgodnie z naturalną krzywizną piersi. Nacięcia te służą do odcięcia nadmiaru tłuszczu i tkanki piersi. Czasami chirurg może również zmienić położenie brodawki sutkowej. Po zmniejszeniu piersi, pacjentka może być zobowiązana do wzięcia tygodnia lub dwóch wolnego od pracy. Niektóre pacjentki wymagają również nocowania w szpitalu.

Czas rekonwalescencji

Chociaż czas rekonwalescencji po operacji zmniejszenia piersi będzie różny w zależności od pacjentki, większość kobiet może wrócić do normalnej aktywności w ciągu trzech do czterech dni po operacji. Przestrzeganie zaleceń chirurga po operacji pomoże zmniejszyć ryzyko powikłań i sprawi, że proces rekonwalescencji przebiegnie łagodniej. Możesz także ograniczyć forsowną aktywność i unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów. Należy również unikać prowadzenia samochodu przez co najmniej tydzień po zabiegu.

Obrzęk i ból, które utrzymują się przez kilka dni, będą stopniowo ustępować. Nacięcia chirurgiczne zostaną oczyszczone i należy nosić odzież, która je chroni. W pierwszych dniach po zabiegu mogą zostać przepisane również leki przeciwbólowe. Oprócz przyjmowania leków przeciwbólowych należy utrzymywać miejsca nacięć w czystości.

Przez co najmniej tydzień po operacji powinna Pani mieć kogoś do pomocy przy pracach domowych i porządkach. Staraj się planować z wyprzedzeniem, abyś mógł odpocząć w domu. Jeśli możesz, zrób wcześniej zakupy spożywcze i przygotuj wcześniej posiłki. Po powrocie do domu możesz odłożyć artykuły spożywcze na niższą półkę. W czasie rekonwalescencji najlepiej wziąć kilka dni wolnego od pracy.

Czas rekonwalescencji po operacji zmniejszenia piersi może wynosić od dwóch do sześciu tygodni. Zależy to od wykonanego zabiegu i stanu zdrowia pacjentki. Jeśli jesteś osobą prowadzącą siedzący tryb życia, być może będziesz musiała wziąć tylko jeden tydzień wolnego od pracy, aby dojść do siebie. Jeśli jesteś aktywnym pracownikiem, prawdopodobnie będziesz potrzebował dwóch tygodni na powrót do zdrowia.

Po zagojeniu się nacięć, powinnaś być w stanie powrócić do swoich normalnych codziennych czynności. Można bezpiecznie wykonywać lekkie prace domowe i lekkie ćwiczenia. Lekarz prawdopodobnie zaleci powstrzymanie się od intensywnych ćwiczeń przez dwa tygodnie. Ponadto powinnaś nosić luźne ubrania, aby nie obciążać miejsca operacji.

Po operacji zmniejszenia piersi otrzymasz leki przeciwbólowe, które pomogą Ci poradzić sobie z dyskomfortem. Powinnaś też dużo odpoczywać i pić dużo płynów.

Podobne tematy