List o konieczności medycznej dla redukcji piersi do refundacji

Wiele kobiet rozważa operację zmniejszenia piersi z powodu bólu pleców, szyi i ramion lub ogólnego stresu w okolicy pleców. Fizykoterapeuci i chiropraktycy udokumentują wszelkie objawy i to, dlaczego pacjentka może odczuwać ból. Jeśli lekarz zaleci zmniejszenie piersi, upewnij się, że lekarz napisze list o konieczności medycznej przed zabiegiem. Możesz również kwalifikować się do zwrotu kosztów operacji, jeśli możesz wykazać ból lub stan, który powoduje ból pleców.

Koszt operacji zmniejszenia piersi

Koszt operacji zmniejszenia piersi zależy od chirurga, ale większość pacjentek nie wymaga więcej niż kilku dni pobytu w szpitalu. Jeśli jednak rozważasz zwrot kosztów z Medicare, musisz dowiedzieć się, ile powinnaś przeznaczyć na ten cel. Niektórzy chirurdzy będą w stanie obniżyć koszt tej procedury, jeśli jesteś na Medicare Part B. Niektórzy chirurdzy nie akceptują Medicare, podczas gdy inni wypracowują cenę, która pasuje do ich budżetu.

Ogólnie rzecz biorąc, koszt operacji zmniejszenia piersi wynosi od $5,600 do $6,300 – cytat ten jest udostępniony przez redaktora portalu keydiy.com.pl. Koszt tej procedury będzie zależał od opłaty chirurga, znieczulenia, placówki chirurgicznej i rodzaju procedury, którą wybierzesz. Dodatkowo, może wymagać dodatkowej pracy, aby zmniejszyć rozmiar obszaru sutka lub usunąć tkankę. Jeśli starasz się o zwrot kosztów z planu medycznego, możesz poprosić o konsultację w biurze z dostawcą ubezpieczeń, aby poznać dokładny koszt operacji.

Operacja zmniejszenia piersi może również kwalifikować się do zwrotu kosztów z ubezpieczenia, jeśli można wykazać, że była ona konieczna z medycznego punktu widzenia. Firmy ubezpieczeniowe uważają ten zabieg za kosmetyczny, więc często zwracają koszty. Jednak to pokrycie zależy od konkretnej polisy. Jeśli operacja zmniejszenia piersi nie jest konieczna z medycznego punktu widzenia, może być konieczne dostarczenie listu od lekarza stwierdzającego ten fakt. Warto skontaktować się z firmą ubezpieczeniową i omówić tę kwestię przed poddaniem się operacji.

Przed poddaniem się operacji zmniejszenia piersi należy skontaktować się z firmą ubezpieczeniową. Dowiedz się, jakie wymagania ma ona przy określaniu, czy kwalifikujesz się do pokrycia kosztów i jakie formy dowodu są akceptowane. Niektórzy ubezpieczyciele mogą wykluczyć te zabiegi i wymagać zapłacenia udziału własnego. Inni pokrywają tylko niewielką część kosztów operacji zmniejszenia piersi. Jeśli jesteś na Medicare, koszty tej operacji mogą być niższe niż koszty innych operacji kosmetycznych.

Pokrycie przez ubezpieczenie zdrowotne

Wiele firm ubezpieczeniowych pokrywa koszty zmniejszenia piersi. Aby zabieg został pokryty, musi być konieczny z medycznego punktu widzenia. Dawniej firmy ubezpieczeniowe zwracały uwagę na ilość tkanki usuniętej z każdej piersi. Większość firm ubezpieczeniowych ma podstawowe kryteria określające, czy zmniejszenie piersi jest konieczne z medycznego punktu widzenia, jednak wiele z nich zaczęło brać pod uwagę inne czynniki, w tym objawy występujące u pacjentki, takie jak ból szyi czy pleców. Pacjentka z wysypką skórną może również kwalifikować się do zmniejszenia.

Ogólnie rzecz biorąc, Medicare i Medicaid nie pokryją operacji zmniejszenia piersi w celach estetycznych, choć niektóre okoliczności mogą kwalifikować się do pokrycia. Najlepiej jest sprawdzić z agentem ubezpieczeniowym lub chirurgiem, aby upewnić się, że jesteś uprawniona. Medicaid obejmuje niektóre rodzaje chirurgii kosmetycznej, w tym zmniejszenie piersi, więc upewnij się, aby sprawdzić, czy twój stan ma takie plany. Niektóre stany oferują specjalne plany, które mogą pomóc Ci zmieścić się w budżecie i spełnić Twoje indywidualne potrzeby. Koszt operacji zmniejszenia piersi różni się w zależności od planu, więc ważne jest, aby dowiedzieć się, co konkretny plan pokryje.

Twój ubezpieczyciel będzie wymagał listu preautoryzacyjnego, zanim pokryje operację zmniejszenia piersi. Chirurg lub Twój stały lekarz może być zmuszony do przedstawienia określonej dokumentacji medycznej, aby się zakwalifikować. Ubezpieczyciel może wymagać drugiej opinii lub badania lekarskiego w celu ustalenia, czy operacja jest konieczna z medycznego punktu widzenia. Po otrzymaniu listu zatwierdzającego, firma ubezpieczeniowa może wymagać dodatkowej dokumentacji, takiej jak egzamin medyczny. Jednak po zatwierdzeniu, otrzymają Państwo zwrot kosztów.

Chociaż można otrzymać odmowę na zabieg zmniejszenia piersi z powodów kosmetycznych, ma się prawo do odwołania. Jeśli odmówiono Ci pokrycia kosztów z powodu zbyt dużego rozmiaru piersi, pamiętaj, aby opisać fizyczne efekty uboczne i to, jak wpływają one na Twoje życie. Spróbuj podkreślić wszelkie objawy fizyczne, których doświadczasz, a które wpływają na Twoje życie, takie jak przewlekły ból lub depresja. List pracownika służby zdrowia będzie w tym przypadku bardzo pomocny.

Pre-autoryzacja

W wielu przypadkach pacjentki, które poddają się operacji zmniejszenia piersi na Long Island, będą musiały przedłożyć list preautoryzacyjny i zdjęcia swojemu ubezpieczycielowi. Zdjęcia te powinny wyraźnie pokazywać wszelkie udokumentowane problemy, które mogą powstać w wyniku zabiegu. Niektóre pacjentki decydują się na samodzielne opłacenie zabiegu, inne mogą poczekać, aż preautoryzacja zostanie przesłana do ubezpieczyciela. Niektóre ubezpieczenia mogą ograniczać ilość tkanki, która może być usunięta z piersi podczas zabiegu zmniejszenia piersi, co sprawia, że ważne jest, aby znać ograniczenia swojego planu.

Jeśli nie uda się uzyskać zgody od ubezpieczyciela, nadal można przystąpić do zabiegu. Jeśli jednak ubezpieczyciel odrzuci prośbę, można się odwołać. Ubezpieczyciel prawdopodobnie zażąda od Pana/Pani chirurga listu o konieczności medycznej, jak również listów potwierdzających od innych dostawców usług medycznych. Bez tego listu firma ubezpieczeniowa może odmówić zatwierdzenia zabiegu zmniejszenia piersi. Jeśli tak się stanie, zawsze można spróbować uzyskać list od chirurga, w którym wyjaśni on, dlaczego zabieg jest potrzebny.

Proces preautoryzacji nie jest trudny do przeprowadzenia. MassHealth wymaga, aby skontaktować się z ubezpieczycielem i poprosić o preautoryzację na redukcję piersi w celu uzyskania zwrotu kosztów. Różni się to od precertyfikacji, która wymaga przedstawienia dokumentacji medycznej pacjentki. Ubezpieczyciel przeanalizuje prośbę na podstawie konieczności medycznej. Jeśli prośba zostanie zatwierdzona, ubezpieczyciel zapłaci. Należy jednak pamiętać, by nie spieszyć się z podjęciem decyzji.

Większość ubezpieczycieli wymaga preautoryzacji na zmniejszenie piersi w celu uzyskania zwrotu kosztów. Mogą wymagać, aby Twój stały lekarz przedstawił dokumentację, która obejmuje konsultację z chirurgiem. Czasami wymagają, aby zabieg wykonał Twój stały lekarz lub chirurg plastyczny. Jeśli chirurg zaleci zabieg, rada lekarzy przejrzy twoją historię medyczną i aktualne informacje, aby zdecydować, czy procedura jest medycznie konieczna. Rozmiar piersi i waga są czynnikami wpływającymi na decyzję, dlatego ważne jest uzyskanie preautoryzacji.

List o konieczności medycznej

List o konieczności medycznej dla redukcji piersi do refundacji jest wymagany w przypadku niektórych operacji. Procedury te są uważane za medycznie niezbędne dla wielu kobiet, ponieważ poprawiają zarówno fizyczne, jak i psychiczne samopoczucie. Jednakże zabiegi te nie kwalifikują się jako wydatki kwalifikujące się do opieki nad osobami zależnymi lub do kont elastycznych wydatków o ograniczonym przeznaczeniu. Z tych powodów przed poddaniem się temu zabiegowi należy uzyskać Letter of Medical Necessity for breast reduction w celu uzyskania zwrotu kosztów.

Zanim poddasz się zabiegowi zmniejszenia piersi, skontaktuj się ze swoją firmą ubezpieczeniową i poproś o Letter of Medical Necessity. Ubezpieczyciel może wymagać listu preautoryzacyjnego od Twojego stałego lekarza lub chirurga plastycznego. Może również wymagać drugiej opinii i badania lekarskiego od Twojego stałego lekarza. Po otrzymaniu autoryzacji, chirurg może rozpocząć procedurę. Należy być przygotowanym na duże opóźnienia, jeśli trzeba czekać na odpowiedź.

MassHealth wykorzystuje dane kliniczne, aby określić, czy zabieg jest medycznie niezbędny dla Twojego stanu zdrowia. Zwraca uwagę na specyficzne wskaźniki, które mogą wpłynąć na względne ryzyko i korzyści związane z zabiegiem, jak również na powrót do zdrowia po zabiegu. Wśród kryteriów klinicznych do określenia, czy procedura jest medycznie konieczne jest kompletny wywiad medyczny i kompletny egzamin fizyczny. Lekarz musi również być w stanie zweryfikować, czy rozmiar Twoich piersi to rozmiar D.

List o konieczności medycznej dla redukcji piersi w celu uzyskania zwrotu kosztów jest wymagany dla wszystkich procedur obejmujących operację na piersiach. Większość ubezpieczycieli zapewnia pokrycie kosztów tej procedury, ale musisz spełnić pewne kryteria, aby się zakwalifikować. Rozmiar tkanki w każdej piersi musi być proporcjonalny do Twojego wzrostu i wagi. Jednak niektórzy ubezpieczyciele nie pokrywają kosztów zmniejszenia piersi, więc może być konieczne zapłacenie współpłatności lub udziału własnego.

Opcje finansowania

Jeśli zdecydowałaś się na operację kosmetyczną, możesz rozważyć finansowanie redukcji piersi. Dzięki temu będziesz mogła wybrać chirurga, który zmieści się w Twoim budżecie. W Dallas opcje finansowania są dostępne z różnych źródeł, w tym kart kredytowych, pożyczek medycznych i pożyczek osobistych. Jeśli nie jesteś pewien, czy możesz sobie pozwolić na procedurę, możesz porozmawiać z lekarzem o swoich opcjach. Jeśli możesz sobie pozwolić na koszty, rozważ medyczną kartę kredytową lub pożyczkę Prosper Healthcare Lending. Te opcje zapewnią Ci spokój ducha wiedząc, że nigdy nie zapłacisz odsetek od salda.

Większość chirurgów plastycznych akceptuje karty kredytowe i gotówkę, ale jeśli szukasz finansowania, istnieje kilka dostępnych opcji. Na przykład niektórzy pacjenci decydują się zapłacić pełną kwotę za zabieg kartą kredytową, a następnie dokonywać miesięcznych płatności. Inni decydują się na skorzystanie z CareCredit, wiodącej firmy finansującej zabiegi kosmetyczne. W przypadku CareCredit nie ma żadnych kosztów wstępnych i można zapłacić od 1000 do 25 000 dolarów bez żadnych kar za przedpłaty.

Zmniejszenie piersi może kosztować od 7500 do 8500 dolarów, w tym opłaty za chirurga i anestezjologa. Kwota, którą zapłacisz, zależy od ilości wykonanego zabiegu, rodzaju znieczulenia, które otrzymasz, oraz tego, czy będziesz musiała zostać na noc po zabiegu. Możesz również kwalifikować się do zniżki, jeśli masz kilka procedur. W ten sposób można uzyskać najlepsze leczenie za najniższą cenę.

Jeśli masz zły kredyt, możesz również spróbować finansowania medycznego. Wielu lekarzy oferuje opcje finansowania przez firmy zewnętrzne i daje natychmiastową zgodę na operację zmniejszenia piersi. Dostępne są również opcje finansowania wewnętrznego, dzięki którym można uzyskać zgodę na pożyczkę z przystępnym planem miesięcznych płatności. Możesz użyć wszystkich głównych kart kredytowych, a nawet uzyskać system online, który pozwala na dokonywanie płatności. Po tym wszystkim, proces będzie łatwiejsze do zapłaty, gdy nie trzeba się martwić o płacenie odsetek lub opłat.

Podobne tematy