Przyczyny operacji zmniejszenia piersi

Duże piersi mogą powodować kilka problemów fizycznych, w tym dyskomfort podczas noszenia niektórych ubrań lub ćwiczeń. Kobiety z dużymi piersiami mogą doświadczać niewygodnych sytuacji fizycznych, gdy leżą na brzuchu lub biegają. Mogą również otrzymywać niechcianą uwagę od innych. Poddanie się operacji zmniejszenia piersi może złagodzić te uciążliwe problemy. Poniżej wymieniono kilka powodów, dla których kobiety decydują się na ten zabieg. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Warunki wstępne do operacji zmniejszenia piersi

Przed poddaniem się operacji zmniejszenia piersi kobieta musi mieć pewne warunki medyczne i problemy emocjonalne. Musi ona omówić te warunki i historię ze swoim chirurgiem, aby upewnić się, że operacja jest dla niej odpowiednia. W zależności od rodzaju operacji, powrót do zdrowia może trwać tydzień lub dwa. W pierwszym tygodniu po operacji kobieta powinna unikać forsownych zajęć. Wyniki operacji są trwałe, ale rozmiar i kształt piersi może się zmienić wraz z wiekiem lub przyrostem wagi.

Oprócz problemów fizycznych, kobiety z dużymi piersiami mogą doświadczać bólu pleców i złej postawy. Dodatkowo mogą odczuwać dużą dozę samoświadomości. Zbyt duże piersi mogą prowadzić do przewlekłego bólu szyi i ramion, a także być źródłem niepewności. Na szczęście operacja zmniejszenia piersi jest skutecznym sposobem na zmniejszenie rozmiaru piersi i powrót do aktywnego stylu życia. Ważne jest jednak, aby przed poddaniem się operacji być realistą co do jej wyników.

Problemy zdrowotne spowodowane dużymi piersiami

Dodatkowy ciężar zbyt dużych piersi może powodować wiele problemów zdrowotnych, od drętwienia palców i bólu pleców po skrzywienie kręgosłupa i wysypki pod piersiami. Nadmierna tkanka piersi może również powodować duszności. Może również blokować przeponę, utrudniając kobiecie normalne oddychanie. Ponadto kobieta z nadmiernie dużym biustem może mieć trudności z wykonywaniem codziennych czynności lub uprawianiem sportu.

Innym częstym problemem zdrowotnym spowodowanym przez duże piersi jest drętwienie pach. Niektóre kobiety zgłaszają uczucie drętwienia piersi, a inne drętwienia ramion, palców i dłoni. Dla tych kobiet, które doświadczają niewyjaśnionego drętwienia, lekarz może je zbadać i określić, czy cierpią z powodu zbyt dużych piersi. Objawy mogą nie być od razu oczywiste, ale mogą być niebezpieczne i należy się nimi natychmiast zająć.

Trwałe blizny po operacji zmniejszenia piersi

W przeciwieństwie do tymczasowych, trwałe blizny pojawiają się po operacji zmniejszenia piersi. Blizny te mogą być uniesione i gęste. Jednak z czasem ostatecznie wyblakną i znikną. Ponadto mogą stać się mniej zauważalne, ponieważ organizm kontynuuje szybką replikację komórek w celu zagojenia miejsca operacji. Poniżej przedstawiono kilka metod leczenia blizn po operacji zmniejszenia piersi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych opcjach. Pamiętaj również, aby używać biustonosza chirurgicznego, który został Ci dostarczony przez Twojego chirurga, dopóki nie powie Ci inaczej.

W zależności od rodzaju operacji zmniejszenia piersi, blizny będą mniejsze lub większe. Jeśli zdecydujesz się na metodę z większymi bliznami, będziesz miała trzy blizny. Nie będą one łatwo widoczne, ale po kilku miesiącach staną się bardziej zauważalne. Chirurg dołoży wszelkich starań, aby ukryć cięcia chirurgiczne, które są zwykle umieszczone na spodzie piersi lub wokół otoczki. Większość blizn nie będzie widoczna, jeśli będziesz nosić nisko wycięte ubrania.

Korzyści z operacji zmniejszenia piersi

Wiele kobiet jest niezadowolonych z kształtu, wielkości i jędrności swoich piersi. Duże piersi mogą ograniczać ruchy i utrudniać uczestnictwo w zajęciach fizycznych, takich jak ćwiczenia czy sporty wymagające dużego wysiłku. Kobiety, które angażują się w te aktywności, mogą uznać je za niewygodne, a nawet niemożliwe. Operacja zmniejszenia piersi może rozwiązać te problemy, pomagając osiągnąć proporcjonalną sylwetkę i lepszą jakość życia. Zabiegi chirurgiczne mogą również pomóc wyprostować kręgosłup i zmniejszyć nacisk na inne części ciała.

Chociaż operacja zmniejszenia piersi ma wiele zalet, ważne jest, aby zrozumieć związane z nią ryzyko. Po zabiegu chirurgicznym mogą pozostać blizny, których zaniki potrwają do 18 miesięcy. Po zabiegu powinnaś spodziewać się pewnego bólu, ale dyskomfort jest do opanowania dzięki środkom przeciwbólowym. Możesz wznowić większość regularnych aktywności około trzech do czterech tygodni po zabiegu. Ponadto, należy unikać intensywnej aktywności fizycznej przez pierwsze trzy do czterech tygodni.

Podobne tematy