Redukcja piersi – jak zmniejszyć piersi w domu

Jeśli jesteś kobietą i zastanawiałaś się jak zmniejszyć piersi to dobrze trafiłaś. Możesz dowiedzieć się więcej o operacji zmniejszenia piersi od doświadczonego chirurga plastycznego z certyfikatem board-certified. Ten ekspert odpowie na Twoje pytania i wątpliwości oraz upewni się, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie podczas zabiegu – zasób ten pochodzi od redakcji serwisu szetland.info. Ważne jest również, aby zasięgnąć drugiej opinii przed wyborem chirurga.

Ćwiczenia

Szybki 20-minutowy spacer lub jogging nada ton Twojemu ciału i pomoże Ci spalić nadmiar tłuszczu, który masz wokół piersi. Pływanie to kolejne ćwiczenie, które może pomóc w zmniejszeniu rozmiaru piersi. Przednie i tylne pociągnięcia w basenie poddają mięśnie klatki piersiowej ogromnemu naciskowi. Istnieje również kilka pozycji jogi, które mogą pomóc zmniejszyć rozmiar kubka. Ćwiczenia aerobowe zwiększą również Twój metabolizm i pomogą spalić wszelkie tkanki tłuszczowe wokół piersi.

Ważne jest, aby nie przeciążać się zbyt szybko rozpoczynając nowe ćwiczenia. Staraj się stopniowo wchodzić w nowe ćwiczenia i przerwać je, jeśli czujesz ból podczas ich wykonywania. Podczas wykonywania tych ćwiczeń powinnaś również nosić odzież podtrzymującą. Oprócz ćwiczeń, aby osiągnąć najlepsze rezultaty, należy zmienić dietę i styl życia. Upewnij się, że stosujesz zrównoważoną dietę, aby uzyskać optymalne rezultaty.

Innym ćwiczeniem na zmniejszenie rozmiaru piersi w domu jest użycie hantli. To ćwiczenie jest skuteczne w tonowaniu piersi przy jednoczesnym wzmacnianiu mięśni ramion. Upewnij się, że sięgasz ręką na wysokość ramion. Powinnaś również zginać kostki podczas wykonywania tego ćwiczenia.

Olej rybny

Spożywanie oleju rybnego jest skutecznym sposobem na zmniejszenie rozmiaru piersi. Kwasy tłuszczowe omega 3 w oleju rybnym mogą pomóc Twojemu organizmowi zmniejszyć ilość estrogenu, który jest odpowiedzialny za powiększenie piersi. Kwasy tłuszczowe omega 3 zmniejszają również wagę ciała, co może pomóc w zmniejszeniu rozmiaru piersi.

Picie dużej ilości wody jest niezbędne do zmniejszenia rozmiaru piersi. Pij co najmniej sześć szklanek wody dziennie. To może pomóc zmniejszyć objętość piersi i dokręcić klatkę piersiową. Możesz również spróbować wypić szklankę wody z cytryną każdego dnia. Innym świetnym sposobem na zmniejszenie rozmiaru piersi jest przyjmowanie suplementów oleju rybnego. Mogą one pomóc zmniejszyć rozmiar piersi, które stały się balonem w wyniku nagłego przyrostu masy ciała lub ciąży. Potrzeba czasu, aby zobaczyć wyniki, więc bądź cierpliwy i trzymać się programu.

Suplementy oleju rybnego są łatwo dostępne na rynku. Są one dostępne w formie kapsułek lub oleju i możesz je brać tak długo, jak potrzebujesz. Suplementy te zawierają kwasy tłuszczowe omega-3, które obniżają poziom estrogenów w Twoim organizmie. Dodatkowo, suplementy oleju rybnego pomagają zmniejszyć ogólną masę ciała. Jeśli szukasz naturalnych sposobów na zmniejszenie rozmiaru piersi, nie zapominaj o włączeniu ćwiczeń do swojego życia.

Diuretyki

Diuretyki, które są stosowane w celu zmniejszenia piersi, mogą być szkodliwe dla Twojego organizmu. Mogą one wpływać na Twoje nerki i powodować niskie ciśnienie krwi. Mogą również prowadzić do zawrotów głowy i omdleń. Mogą również powodować efekty uboczne, takie jak zwiększona potliwość, częste oddawanie moczu i niewyraźne widzenie. Chociaż efekty te są rzadkie, nadal mogą być niebezpieczne.

Dostępne są dwa rodzaje diuretyków. Diuretyki pętlowe i tiazydowe. Diuretyki pętlowe są najczęściej stosowane w przypadku niewydolności serca, natomiast diuretyki tiazydowe są zwykle stosowane w celu zmniejszenia piersi. Ogólnie rzecz biorąc, diuretyki pętlowe są dobrze tolerowane, ale mogą mieć skutki uboczne. Z tego powodu przed rozpoczęciem lub przerwaniem leczenia należy omówić je z lekarzem.

Diuretyki są również znane jako pigułki wodne, a ich działanie polega na zwiększeniu ilości wody wydalanej przez organizm. Diuretyki pętlowe są zwykle przepisywane osobom z niewydolnością serca lub wysokim ciśnieniem krwi. Pomagają one również złagodzić zatory w płucach. Leki te zmniejszają również ryzyko udaru i ataku serca.

Diuretyki mogą powodować skutki uboczne, w tym nudności i wymioty. Mogą one również wpływać na przebieg ciąży. Niektóre małe badania wykazały, że przyjmowanie diuretyku podczas ciąży może zwiększyć ryzyko wystąpienia stanu przedrzucawkowego.

Kofeina

Przyjmowanie kofeiny może zmniejszyć rozmiar piersi, ale ma swoje wady. Kofeina może mieć negatywny wpływ na organizm i może powodować zaburzenia równowagi hormonalnej. Ponadto zbyt duża ilość kofeiny może powodować skurcze żołądka i skurcze brzucha. Dlatego należy uważać, aby nie przesadzić z jej ilością. Dobrą zasadą jest wypijanie trzech filiżanek kawy dziennie.

Chociaż kofeina może nie być czymś złym w umiarkowanych ilościach, picie jej w zbyt dużych ilościach może zwiększyć ryzyko rozwoju guzków i torbieli. Dzieje się tak dlatego, że kofeina może wpływać na hormony w Twoim organizmie, a te hormony mogą sprawić, że Twoje piersi będą większe lub mniejsze. Z tego powodu nie zaleca się spożywania kofeiny przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Kilka badań powiązało spożycie kofeiny ze zmniejszonym ryzykiem zachorowania na raka piersi. Kofeina może zmniejszyć rozmiar piersi poprzez tłumienie produkcji estrogenu, żeńskiego hormonu. W jednym z badań stwierdzono, że picie dwóch filiżanek kawy dziennie może zmniejszyć ryzyko rozwoju raka piersi o ponad połowę. Spożywanie kofeiny może również pomóc w zmniejszeniu ryzyka rozwoju marskości wątroby.

Stymulanty

Istnieje wiele różnych tabletek na zmniejszenie piersi, które twierdzą, że pomogą Ci zmniejszyć rozmiar Twoich piersi. Te pigułki, które są dostępne w Internecie, zazwyczaj zawierają środki pobudzające, takie jak kofeina i diuretyki, aby pomóc zmniejszyć ilość tłuszczu w piersiach. Chociaż te pigułki mogą wydawać się atrakcyjne, ważne jest, aby pamiętać, że nie mogą one kierować konkretnych tłuszczów i nie są bezpiecznym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą zmniejszyć rozmiar biustu. Ponadto, większość z tych tabletek nie określają, jak długo mają działać lub jak mają być podjęte.

Jedną z opcji leczenia zmniejszenia piersi jest stosowanie antyestrogenu, takiego jak klomifen, który można przyjmować w małej dawce w celu zmniejszenia rozmiaru piersi. Dawka próbna 50 do 100 mg dziennie przez sześć miesięcy jest zwykle wystarczająca, aby zobaczyć pewne wyniki. U większości pacjentek po leczeniu obserwuje się zmniejszenie rozmiaru piersi o 50% lub więcej, a 20 procent pacjentek odnotowuje całkowite rozwiązanie. Istnieje jednak kilka skutków ubocznych związanych z klomifenem, w tym nudności, wysypka i problemy z widzeniem.

Chirurgia

Chociaż niektóre kobiety uważają, że myśl o poddaniu się operacji zmniejszenia rozmiaru piersi jest zniechęcająca, istnieje wiele korzyści z tego zabiegu. Powrót do zdrowia jest zazwyczaj szybki i bezbolesny, a większość kobiet wraca do pracy i aktywności społecznej już po tygodniu. Większość kobiet może wrócić do pracy fizycznej w ciągu sześciu tygodni, chociaż poziom energii będzie nieco zmniejszony przez kilka pierwszych dni po operacji. Przez pierwsze kilka dni należy powstrzymać się od dotykania piersi gołymi rękami. Normalne jest również powstawanie pewnych skorupek, ale w przypadku wystąpienia nietypowych objawów lub znacznego spadku energii należy skontaktować się z lekarzem.

Po operacji otrzymasz instrukcje dotyczące właściwej pielęgnacji rany. Przez kilka dni należy utrzymywać miejsce nacięcia w czystości i suchości. Przez kilka tygodni po zabiegu może być konieczne noszenie biustonosza chirurgicznego. Chirurg poinstruuje Panią o prawidłowym sposobie czyszczenia nacięć i zaplanuje wizyty kontrolne, aby sprawdzić, jak przebiega proces gojenia.

Zostaniesz poproszona o wypełnienie wywiadu medycznego i badania fizycznego przed wykonaniem zabiegu przez chirurga. Oceni on również jakość skóry, położenie sutków i inne dolegliwości fizyczne, które mogą Pani towarzyszyć. Otrzymasz również instrukcje dotyczące przygotowania do zabiegu, w tym wskazówki dotyczące rzucenia palenia oraz przyjmowania witamin i leków. Oczekuje się również, że po zabiegu ktoś odwiezie Panią do domu. Po zabiegu prawdopodobnie trzeba będzie pozostać w domu przez kilka dni, aby dojść do siebie.

Preparat

Zmniejszenie piersi jest zabiegiem ambulatoryjnym, który wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Większość osób jest w stanie wrócić do domu tego samego dnia, ale ważne jest, aby upewnić się, że planujesz z wyprzedzeniem. Obejmuje to uzyskanie wyznaczonego kierowcy. Być może będziesz chciała, aby ktoś został z Tobą na dzień lub dwa.

Po operacji zmniejszenia piersi będziesz odczuwać pewien ból i zmęczenie. Powrót piersi do normalnego stanu może potrwać kilka miesięcy. Będziesz miała również czerwone lub różowe linie nacięć, które z czasem zanikają. Jeśli karmisz piersią, minie kilka tygodni zanim będziesz mogła wznowić karmienie piersią.

W dniach poprzedzających zabieg należy wziąć prysznic z użyciem mydła antybakteryjnego i nie stosować makijażu, balsamów ani dezodorantów. Ważne jest również, aby nie nosić biżuterii ani kontaktów z włosów i paznokci. Chirurg zapyta również o wszelkie leki, które obecnie przyjmujesz. Ponadto, przed zabiegiem należy rzucić palenie.

Podczas konsultacji powinnaś być całkowicie szczera na temat wszelkich dolegliwości zdrowotnych, które mają wpływ na Twoje piersi. Twój chirurg zapyta o Twoją historię medyczną, w tym o wszelkie alergie lub problemy fizyczne, które mogą przeszkadzać w zabiegu. Przed operacją chirurg będzie chciał zobaczyć zdjęcia twoich piersi, a ty dowiesz się o procedurach i rekonwalescencji, które nastąpią po zabiegu.

Podobne tematy