Zmniejszenie i podniesienie piersi

Zabieg chirurgiczny, który podnosi i zmniejsza pierś, nazywany jest liftingiem. Podniesienie tkanki piersi sprawi, że będą się one wydawały wyższe, bez zmiany objętości. Podniesienie bez usunięcia tkanki sprawi, że piersi będą wydawały się mniejsze – część ta jest zasługą redakcji strony beautypub.pl. Liposukcja zmniejsza objętość bez podnoszenia tkanki, ale nie jest tak skuteczna. Większość zabiegów redukcji piersi wiąże się z podniesieniem piersi jako elementem zabiegu. Oznacza to, że wszystkie liftingi i redukcje oparte na nacięciach będą obejmować lifting jako część procedury.

Odwrócona redukcja piersi

Odwrócona redukcja i podniesienie piersi to zabieg chirurgiczny, który obejmuje trzy nacięcia, co pozwala na maksymalne usunięcie tkanek i zmianę kształtu. Zabieg ten jest zazwyczaj wykonywany u kobiet z umiarkowanym lub ciężkim zwiotczeniem i asymetrią piersi. Podczas tej procedury otoczka jest przesuwana w dół, aby zwiększyć ogólne uniesienie. Blizna po zmniejszeniu piersi w kształcie odwróconej litery T jest ukryta przez biustonosze i staniki bikini.

Jeśli masz nadmierną ilość skóry, najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie zabieg podniesienia piersi metodą odwróconą. Ponieważ zabieg ten usuwa większy obszar tkanki, daje on również bardziej zwarty, naturalnie wyglądający kształt piersi. Pacjentki z dużymi piersiami mogą nadal mieć tradycyjną technikę odwróconego T. Technika ta jest idealna dla kobiet z nadmiarem skóry, który w przeciwnym razie byłby zbyt trudny do usunięcia na własną rękę. Jest to najczęstsza metoda operacji podniesienia piersi i oferuje długotrwałe rezultaty.

Zmniejszenie piersi techniką odwróconą-T ma stosunkowo wysoki wskaźnik sukcesu, a wyniki są podobne do tych, jakie daje tradycyjny lifting. W rzeczywistości, pacjenci z odwróconym T doświadczają najwyższych wskaźników sukcesu. Ogólnie rzecz biorąc, kobiety poddające się tej procedurze doświadczają najwyższego poziomu satysfakcji. Ogólnie rzecz biorąc, zmniejszenie i podniesienie piersi w kształcie odwróconego T charakteryzuje się średnio 1,5-cm ubytkiem projekcji dolnego bieguna po obu stronach. Jednak pacjentki z wysokoprofilową piersią będą miały niższą projekcję po operacji.

Rekonwalescencja

Rekonwalescencja po zabiegu zmniejszenia i podniesienia piersi różni się od zwykłej rekonwalescencji. Wymaga czasu i cierpliwości. Przez pierwsze kilka dni będziesz potrzebowała odpowiedzialnego kierowcy i będziesz musiała zachować spokój. Chodzenie jest dobrym pomysłem, ale może być w stanie zrobić kilka lekkich jogging zamiast. Wokół miejsc nacięcia będzie odczuwalny ból i mogą zostać przepisane leki przeciwbólowe. Zazwyczaj lekarz przepisuje opioidy lub Tylenol, aby pomóc w radzeniu sobie z tym problemem.

Ogólnie rzecz biorąc, po tygodniu od operacji będzie Pani mogła powrócić do swoich normalnych zajęć, choć najlepiej jest unikać forsownych aktywności przez pierwszy tydzień. Biustonosz chirurgiczny musi być noszony przez całą dobę i może być wymagane noszenie go przez cztery tygodnie po zabiegu. Jednak będziesz musiała go nosić, aby uniknąć komplikacji. Twoje nowe piersi będą początkowo jędrne, a z czasem zmiękną.

Proces rekonwalescencji po zabiegu zmniejszenia i podniesienia piersi zależy od Twojego naturalnego tempa gojenia i zakresu operacji. Niektóre kobiety mogą chodzić w dniu operacji. Najlepiej, aby przez pierwsze 24 godziny towarzyszyła Ci odpowiedzialna osoba dorosła. Kilka dni po zabiegu możesz wziąć prysznic, ale będziesz potrzebowała pomocy przy ubieraniu się. Możesz nie mieć pełnego zakresu ruchu, ale Twój chirurg może zaoferować Ci porady, jak szybciej wrócić do zdrowia.

Procedura łączona

Procedura łączona powiększania i zmniejszania piersi może zapewnić zarówno bardziej jędrny, młodzieńczy kontur piersi, jak i zwiększenie objętości biustu. Zabieg ten jest procedurą ambulatoryjną, a pacjentki mogą wrócić do domu tego samego dnia. Czas rekonwalescencji wynosi około tygodnia do dziesięciu dni, a pacjentki mogą wrócić do pracy w ciągu tygodnia. Kobiety, które zdecydują się na ten zabieg nie powinny wykonywać pracy, która wymaga podnoszenia lub ekstremalnego zginania. W zależności od zakresu operacji, niektóre pacjentki mogą mieć niewielką bliznę.

Oba zabiegi polegają na usunięciu z piersi nadmiaru tkanki tłuszczowej i gruczołowej. Podniesienie piersi pomaga przywrócić naturalny kształt piersi oraz zmienić położenie otoczki i brodawki. Chociaż procedura łączona jest często wykonywana w tym samym czasie, każda z nich ma inny cel. Podniesienie piersi może pomóc w objawach fizycznych, w tym bólu szyi. Wyższa pozycja piersi pomaga pacjentom poprawić postawę i odciążyć szyję i ramiona.

Procedura łączona zmniejszenia i podniesienia piersi polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki z okolic sutka i dolnej części piersi. Sutek może być również przesunięty do góry lub zmniejszony w rozmiarze. Ogólnym rezultatem operacji jest zazwyczaj jędrniejszy, bardziej młodzieńczy wygląd, który może być wzmocniony przez noszenie stanika. Jeśli jesteś zainteresowana procedurą łączoną, ważne jest, aby starannie wybrać swojego lekarza.

Podobne tematy