Zmniejszenie piersi przed porodem

Niektóre kobiety mogą mieć obawy przed poddaniem się zabiegowi zmniejszenia piersi przed porodem. O ile nie jest dobrym pomysłem poddanie się zabiegowi przed porodem, o tyle można go wykonać już po 6 miesiącach od zaprzestania karmienia piersią. Okres od sześciu do dwunastu miesięcy pozwoli Twojemu organizmowi i równowadze hormonalnej dostosować się do zmian, jakie zaszły w Twoich piersiach. Jeśli planujesz poddać się operacji zmniejszenia piersi przed porodem, upewnij się, że omówisz to ze swoim lekarzem.

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z beautyfirst.pl

Liposukcja jest zabiegiem zmniejszającym piersi

Przed porodem wiele kobiet ma wykonywaną liposukcję. Ten zabieg chirurgiczny może zmniejszyć rozmiar piersi bez powodowania zauważalnych blizn. Chirurg wykona małe nacięcie pod piersią, a następnie za pomocą cienkiej rurki podłączonej do pompy próżniowej odessie tłuszcz i nadmiar tkanki. Małe nacięcie zostanie wykonane wokół otoczki. Ta procedura chirurgiczna jest idealna do usuwania umiarkowanych lub dużych ilości tłuszczu, przy jednoczesnym zachowaniu kształtu piersi. Niektórzy chirurdzy wykonują ten zabieg przed porodem, aby usunąć nadmiar tłuszczu i skóry z pach.

Inną opcją dla kobiet w ciąży jest liposukcja. Liposukcja usuwa tłuszcz z piersi pod powierzchnią skóry. Podczas zabiegu podawane jest znieczulenie miejscowe, które pomaga zminimalizować ból podczas zabiegu. Następnie lekarz wykona mammografię, zdjęcie rentgenowskie piersi oraz badanie rezonansem magnetycznym, aby obejrzeć tkankę. Po zabiegu skóra i tkanka zostaną zszyte.

Jest to zabieg inwazyjny

Kiedy jest najlepszy czas na zmniejszenie piersi? Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej wykonać go przed porodem, co najmniej sześć miesięcy po zaprzestaniu karmienia piersią. Można ją jednak wykonać wcześniej, jeśli piersi powodują znaczny dyskomfort fizyczny. Kandydatki do tego zabiegu powinny być wystarczająco dojrzałe, aby zrozumieć procedurę i mieć realistyczne oczekiwania co do ostatecznych rezultatów. Powinny również mieć zatrzymany wzrost przynajmniej częściowo.

Proces zmniejszania rozmiaru piersi nie jest tak inwazyjny, jak mogłoby się wydawać. Choć zabieg może pozostawić zauważalne blizny, jest stosunkowo bezpieczny, gdy wykonuje go wykwalifikowany chirurg plastyczny. Ryzyko związane z operacją obejmuje infekcję, krwawienie i reakcję alergiczną na znieczulenie. Dodatkowo, u niektórych pacjentów występują niewielkie owrzodzenia w okolicy sutków. Na szczęście blizny te z czasem bledną. Niektóre kobiety nie są w stanie karmić piersią po przejściu tego zabiegu.

Zmniejsza rozmiar piersi

Jako kobieta, Twoje piersi przechodzą niesamowitą ilość zmian. Wiele kobiet zaczyna doświadczać zmian we wczesnym etapie ciąży. Poziom hormonów zmienia się, a ty możesz zauważyć tkliwość w swoich piersiach. Możesz nawet odczuwać bolesność piersi aż do porodu. Jeśli chciałabyś zmniejszyć rozmiar swoich piersi przed porodem, wypróbuj poniższe metody. Jeśli odczuwasz jakikolwiek dyskomfort, porozmawiaj z lekarzem.

Wpływa na zdolność do karmienia piersią

Jedną z największych obaw nowych matek, które chcą karmić piersią, jest możliwość trudności z karmieniem po operacji zmniejszenia piersi. Podczas gdy chirurgiczna redukcja z pewnością poprawi rozmiar piersi, może uszkodzić nerwy, które kontrolują produkcję mleka. Z tego powodu nerwy w pobliżu otoczki mogą zostać poważnie uszkodzone, co może spowodować zmniejszenie lub całkowite zatrzymanie dopływu mleka do piersi. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli zdecydujesz się karmić dziecko piersią, będziesz musiała zachować szczególną ostrożność w pierwszych miesiącach po operacji.

Jeśli jesteś zainteresowana karmieniem piersią po redukcji, będziesz musiała porozmawiać ze swoim chirurgiem o chęci odciągania mleka. Chirurg będzie musiał wiedzieć, czy operacja spowoduje usunięcie sutków i przewodów mlecznych. Jest tak dlatego, że karmienie piersią opiera się na pętli sprzężenia zwrotnego i uszkodzenie tych struktur może zmniejszyć ilość produkowanego mleka. Będziesz musiała również omówić z chirurgiem wszelkie ograniczenia dietetyczne, jakie masz.

Podobne tematy