Minimalizacja blizn po redukcji piersi

Dobrym sposobem na minimalizację blizn po operacji zmniejszenia piersi jest stosowanie arkuszy silikonowych po zabiegu. Arkusze te pomagają utrzymać nawilżenie blizn i zapobiegają infekcjom bakteryjnym. Pomagają również zapobiegać swędzeniu i podrażnieniom. Należy nosić te arkusze przez kilka miesięcy po zabiegu. Należy jednak uważać, aby stosować tylko prześcieradła silikonowe wysokiej jakości.

Blizny po nacięciach chirurgicznych

Blizny po nacięciach, które pozostają po operacji zmniejszenia piersi, są wynikiem zabiegu. Początkowo są one różowe lub czerwone, ale z czasem stają się ciemne i spłaszczają się. U pacjentek o ciemnej karnacji istnieje ryzyko wystąpienia przebarwień lub grubych, uniesionych blizn. Blizny po nacięciach chirurgicznych stają się zwykle mniej widoczne po sześciu tygodniach gojenia. Organizm odkłada przypadkowy kolagen w obszarze rany, aby ułatwić szybkie gojenie.

Blizny po nacięciach będą się różnić w zależności od zastosowanej techniki chirurgicznej. Chirurg powinien wybrać technikę, która pozostawi najmniejsze blizny. Typowy wzór nacięcia rozpoczyna się wokół kompleksu sutkowo-jarzmowego i biegnie pionowo w dół po spodniej stronie piersi. Może ono również przebiegać poziomo wzdłuż fałdu pachowego – podany fragment jest dziełem zespołu redakcyjnego portalu beautically.pl.

Po operacji delikatny masaż pomoże zmniejszyć wygląd blizny. Zapobiegnie to tworzeniu się guzka na bliźnie, a także utrzyma tkankę miękką i elastyczną. Do masowania blizny pacjent może używać wazeliny lub balsamu nawilżającego. Masowanie pomoże również zapobiec tworzeniu się nowego kolagenu.

Nacięcia pozostałe po operacji zmniejszenia piersi mogą być małe lub duże. W przypadku mniejszych nacięć nie będzie widać blizny. Jednak blizny pozostawione bez leczenia mogą z czasem stać się bardziej widoczne. Aby temu zapobiec, należy jak najszybciej zająć się bliznami po nacięciach chirurgicznych. Jeśli nacięcia są ukryte pod sutkiem, nie będą one widoczne.

Odcień skóry

Po zmniejszeniu piersi ważne jest, aby mieć zdrowy odcień skóry. Pacjentki o ciemniejszej skórze są bardziej podatne na powstawanie blizn. Czarny lub melanizowany odcień skóry jest podatny na bardziej zauważalne blizny, zwiększone ryzyko powikłań i blizny keloidowe. Aby zapewnić łagodny powrót do zdrowia i minimalne blizny, najlepiej wybrać chirurga plastycznego z doświadczeniem w pracy z osobami o różnych odcieniach skóry. Po zabiegu dobrym pomysłem jest nawilżanie żelami lub kremami silikonowymi, co wspomoże proces gojenia i zapewni szybsze zanikanie blizny.

Przed zabiegiem pacjenci powinni przejrzeć z chirurgiem swoją historię medyczną. Ważne jest, aby ujawnić wszelkie wcześniejsze badania mammograficzne lub biopsje, a także wszelkie leki lub operacje, które miały wpływ na skórę. Po zapoznaniu się z historią medyczną i przeprowadzeniu badania fizycznego, chirurg dokładnie oceni stan piersi. Oceni również jakość odcienia skóry. Równomierny koloryt skóry pomoże piersiom pewniej utrzymać swój kształt po zabiegu. Chirurg może nawet zrobić zdjęcia piersi dla dokumentacji medycznej.

Ekspozycja na słońce

Po przeprowadzeniu zabiegu zmniejszenia piersi ważne jest, aby unikać ekspozycji na słońce. Ekspozycja na promienie UV po operacji może spowodować ściemnienie blizn i uczynić je bardziej widocznymi. Ważne jest stosowanie kremu z filtrem o szerokim spektrum działania, aby chronić się przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Należy również nosić kapelusz lub parasol, aby chronić skórę. Należy również stosować krem z filtrem bezpośrednio na bliznę, aby zapobiec przebarwieniom.

Po zabiegu skóra wokół nacięcia jest bardzo wrażliwa. Ważne jest, aby w pierwszych tygodniach rekonwalescencji unikać ekspozycji na słońce. Pomoże to w procesie gojenia i zmniejszy obrzęk. Dodatkowo, ograniczy to powstawanie blizn i pomoże w szybszym gojeniu. Unikanie słońca pozwoli Ci uniknąć oparzeń skóry i uniknąć jej uszkodzenia.

Chociaż słońce sprawia, że skóra wygląda młodziej, może pogorszyć stan blizn. Aby temu zapobiec, przez rok po zabiegu należy ograniczyć ekspozycję na słońce do obszaru nacięcia. Ekspozycja na słońce sprawi, że tkanka blizny będzie bardziej widoczna. Słońce może również przyciemnić tkankę blizny, co powoduje, że wygląda ona nieatrakcyjnie. Należy również stosować wysokofunkcjonujący filtr przeciwsłoneczny lub nosić kapelusz lub daszek zawsze, gdy przebywa się na zewnątrz na słońcu.

Jeśli przeszłaś operację zmniejszenia piersi, powinnaś ograniczyć ekspozycję na słońce przez co najmniej rok po operacji. Ważne jest jednak, aby nosić strój kąpielowy z ochroną przed promieniowaniem UV. Blizny pooperacyjne są często dobrze ukryte pod większością strojów kąpielowych, ale wystawianie miejsca nacięcia na działanie promieni słonecznych może spowodować szybsze ciemnienie blizny.

Kremy antybakteryjne

Po zabiegu zmniejszenia piersi możesz mieć obawy dotyczące blizn, które po nim pozostaną. Na szczęście kremy antybakteryjne są skutecznym sposobem na ochronę Twojej skóry i zmniejszenie ryzyka infekcji. Powinnaś również używać kremu zmiękczającego lub preparatu silikonowego, aby utrzymać wilgoć i elastyczność tego obszaru. Dzięki temu Twoje blizny będą wyglądać normalnie. W końcu tkanka blizny jest twarda w porównaniu z normalną skórą.

Inne rozwiązania na blizny dostępne bez recepty obejmują arkusze silikonowe i żele na blizny. Arkusze silikonowe są dostępne w naszym gabinecie lub w lokalnym sklepie spożywczym i mogą zmniejszyć wygląd blizn. Te arkusze i żele nawilżają obszar i zwiększają produkcję kolagenu. Powinny być noszone na obszarze blizny tak często, jak to możliwe.

Dobrym pomysłem jest ochrona blizny przed słońcem przez kilka tygodni po operacji zmniejszenia piersi. Zapobiegnie to ciemnieniu i utrzymywaniu się zaczerwienienia. Przez co najmniej sześć tygodni po operacji powinnaś również unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów. Upewnij się również, że rzuciłaś palenie na miesiąc przed operacją. Wreszcie, nie daj się skusić na opalanie, które tylko przyciemni tkankę blizny. Poza tym należy nosić kremy z filtrem pod ubraniem.

Blizny są najbardziej podatne na infekcje, jeśli nie są utrzymywane w stanie wilgotnym, więc nakładanie na ten obszar balsamu nawilżającego lub kremu silikonowego będzie korzystne. Codzienne stosowanie tych produktów pomoże bliźnie zachować elastyczność. Możesz również masować bliznę, aby promować wzrost kolagenu.

Arkusze silikonowe

Arkusze silikonowe mogą pomóc zmniejszyć wygląd blizn po redukcji piersi. Te arkusze, dostępne bez recepty w sklepach spożywczych lub w naszym gabinecie, można nosić na bliźnie przez co najmniej trzy miesiące po operacji. Arkusze działają poprzez wywieranie nacisku i nawilżanie. Ważne jest, aby nosić je tak często, jak to możliwe, zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, należy je nosić przez kilka miesięcy.

Silikonowe arkusze na blizny można kupić w różnych kształtach i rozmiarach. Mogą to być małe kawałki w kształcie pierścienia, które pasują wokół otoczki lub zakrzywione paski, które pasują poniżej linii piersi. Dostępne są również kompletne zestawy zawierające arkusze silikonowe, pierścień na otoczkę i protezę piersi. Możesz wybrać typ, który najlepiej pasuje do Twojego kształtu ciała.

Czas trwania leczenia blizny silikonowej zależy od rodzaju powstałej blizny. W przypadku łagodnych i umiarkowanych blizn, leczenie blizny silikonowej może trwać od trzech do sześciu miesięcy. Po zakończeniu leczenia, blizna zblednie naturalnie po 12 do 24 miesiącach. Jeśli planujesz zastosować arkusz silikonowy w celu zminimalizowania blizny, możesz nakładać arkusz żelu silikonowego na bliznę co najmniej dwa razy dziennie.

Arkusz silikonowy jest doskonałą opcją zarządzania bliznami pooperacyjnymi. Pomoże ona bliźnie pozostać nawilżoną i pomoże zapobiec pojawieniu się infekcji bakteryjnych. Zmniejszy również swędzenie i podrażnienia. Ale ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj arkusza silikonowego. Tylko wysokiej jakości arkusze silikonowe mogą pomóc zmniejszyć wygląd blizn pooperacyjnych.

Żele na blizny

Po operacji zmniejszenia piersi wiele kobiet poszukuje żeli na blizny, aby zminimalizować ich wygląd i pomóc im z czasem wyblaknąć. Te miejscowe rozwiązania są nakładane na obszar blizny po jej zagojeniu. Wiele z tych zabiegów na blizny oparte są na silikonie i mogą pomóc w zmniejszeniu rozmiaru i koloru blizny. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że te zabiegi są tylko tymczasowe i zajmie kilka miesięcy, aby zobaczyć wyniki. Ważne jest, aby stosować żele na blizny regularnie dla maksymalnych wyników.

Zabiegi silikonowe są dostępne bez recepty lub w naszym gabinecie. Pomagają one zmniejszyć widoczność blizn poprzez nawilżanie tkanki bliznowatej i działanie jako bariera dla bakterii. Pomagają również zmniejszyć swędzenie i pocenie się. Zazwyczaj żele na blizny są stosowane przez dwanaście do dwudziestu dwóch godzin dziennie i muszą być noszone przez kilka miesięcy.

Udowodniono, że silikon zmniejsza blizny po zmniejszeniu piersi. Możesz stosować krem na bazie oleju silikonowego lub arkusze żelu silikonowego na obszarze blizny trzy do czterech razy dziennie, masując go przez pięć do dziesięciu minut za każdym razem. Zabiegi te mogą również pomóc w zmniejszeniu blizn keloidowych i przerostowych.

Po operacji zmniejszenia piersi, żele silikonowe mogą pomóc w zmniejszeniu rozmiaru i koloru blizny. Mogą one pomóc w utrzymaniu wilgotności blizn i zmniejszyć ryzyko infekcji i swędzenia. Arkusze silikonowe muszą być stosowane przez co najmniej sześć tygodni po operacji.

Podobne tematy